Biatlonistka Gabriela Koukalová začala nový rok vítězstvím. Úřadující šampionka Světového poháru suverénně ovládla sprint v Oberhofu a vyhrála potřetí v sezoně. Druhou Finku Kaisu Mäkäräinenovou porazila o 21 sekund, třetí skončila Francouzka Marie Dorinová-Habertová. Díky rychlému běhu a bezchybné střelbě Koukalová navázala na triumf ze závodu s hromadným startem v Novém Městě na Moravě. Českým biatlonistům se po vánoční pauze daří. Před Koukalovou skončil ve čtvrtek v Oberhofu v mužském sprintu Michal Šlesingr druhý.

Pětinásobný vítěz kategorie čtyřkolek Josef Macháček odstoupil z Rallye Dakar po nehodě v závěru čtvrté etapy, při níž si vykloubil rameno a poranil nohu. Šestého muže průběžného pořadí dopravil do nemocnice vrtulník. Před odjezdem do Jižní Ameriky devětapadesátiletý Macháček tvrdil, že Dakar jede naposledy.

Kateřina Siniaková postoupila do finále tenisového turnaje v Šen-čenu. Dvaapadesátá hráčka světa v semifinále zdolala světovou desítku a třetí nasazenou Britku Johannu Kontaovou 1:6, 6:4 a 6:4. Soupeřkou Siniakové v sobotním duelu bude Američanka Alison Riskeová. Dvacetiletá Siniaková zkusí na třetí pokus získat svůj první titul ve dvouhře na turnaji WTA. Loni prohrála ve finále v Bastadu a Tokiu.

Tenistka Karolína Plíšková si na úvod sezony zahraje o titul na turnaji v Brisbane. Loňská finalistka US Open porazila v semifinále Ukrajinku Elinu Svitolinovou bez větších problémů 6:2 a 6:4.

Radek Štěpánek a Kanaďan Vasek Pospisil na prvním společném turnaji titul nezískali. V Dauhá prohráli finále s francouzskými tenisty Jérémym Chardym a Fabricem Martinem 4:6, 6:7. Osmatřicetiletý Štěpánek se s Pospisilem, synem českých rodičů, dohodl na spolupráci loni v září, jenže pak musel předčasně ukončit sezonu kvůli zdravotním problémům. V Dauhá začal tenisový rok dobře, z kvalifikace dvouhry se probil do čtvrtfinále a s Pospisilem dnes hodinu a půl bojovali o deblovou trofej.