Zprávy | Z archivu rubriky


Čeští hokejisté zakončili své nevýrazné vystoupení v základní skupině A mistrovství světa hráčů do 20 let v Montrealu jednoznačnou porážkou se Švédy 2:5. Svěřenci kouče Jakuba Petra prohrávali 0:3 už v 17. minutě a výsledek korigovali až v posledních minutách. Zatímco Švédové zůstali ve skupině stoprocentní a čeká je poražený z utkání Rusko - Slovensko, jež uzavře skupinu B v Torontu, český tým skončí nejlépe třetí a narazí ve čtvrtfinále play off na jednoho z hlavních favoritů Kanadu, nebo USA.

Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil v druhém závodě Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu sedmnáctý a vyrovnal svůj nejlepší výsledek v sezoně. Nejvíce bodů v ročníku si do Světového poháru díky 19. místu připsal i Jakub Janda. Zvítězil Nor Daniel Andre Tande. Bez bodů dnes zůstali dosud nejúspěšnější Čech v SP Vojtěch Štursa a také Lukáš Hlava. Turné pokračuje ve středu třetím dílem v Innsbrucku.

Tenistka Karolína Plíšková vstoupila do roku 2017 výhrou. Loňská finalistka US Open ve svém prvním utkání pod vedením kouče Davida Kotyzy porazila v úvodním kole turnaje v Brisbane za pomoci dvanácti es Julii Putincevovou z Kazachstánu jasně 6:3 a 6:1. "Jsem velice šťastná, že jsem začala rok 2017 výhrou," řekla nasazená trojka v rozhovoru na dvorci.

Čeští tenisté zahájili Hopmanův pohár porážkou. Lucie Hradecká, náhradnice za zraněnou Petru Kvitovou, s Adamem Pavláskem v australském Perthu prohráli první utkání ve skupině B s americkou dvojicí Coco Vandewegheová a Jack Sock 0:3 na zápasy. V úterý budou hrát Hradecká s Pavláskem proti domácím obhájcům trofeje a ve čtvrtek je čeká Španělsko. Vítěz skupiny si zahraje sobotní finále.

Podeváté v historii v Jižní Americe, ale poprvé v Asunciónu v Paraguayi bude v pondělí zahájen další ročník slavné Rallye Dakar. Pořadatelé legendárního závodu připravili pro účastníky tradičně náročnou trať, která tentokrát často povede v horách. Ve vysoké nadmořské výšce čeká na téměř 500 soutěžících šest etap i jediný volný den. Vítězové 39. ročníku rallye budou známí po absolvování zhruba 8800 km v neděli 15. ledna. Tradičně na startu nebude chybět ani početná česká skupina, i když i ta se oproti předešlému ročníku ztenčila. Přihlášeno je šest motocyklistů, tři jezdci na čtyřkolkách, pilot automobilu Martin Prokop a čtyři posádky kamionů.