Zprávy | Z archivu rubriky


Tenistka Karolína Plíšková postoupila bez boje do osmifinále turnaje v Montrealu, ve kterém se utká se světovou pětkou Simonou Halepovou z Rumunska. Duel druhého kola české hráčce kvůli zranění krku vzdala Italka Sara Erraniová. Vypadla naopak Barbora Strýcová, která prohrála s bývalou světovou jedničkou Venus Williamsovou 3:6 a 0:6. Tenistka Petra Kvitová si ve 2. kole poradila s Andreou Petkovicovou z Německa 6:2, 6:4 a v osmifinále ji čeká Ruska Světlana Kuzněcovová.

Radek Štěpánek se na turnaji v Torontu probojoval do osmifinále. Kanadského tenistu Petera Polanského zdolal 7:6, 6:4 a zahraje si se světovou jedničkou Novakem Djokovičem, který v druhém kole vyřadil Gillese Müllera z Lucemburska.

Dnes v noci se na olympijské hry vydá další část české výpravy a na palubě letadla do Ria de Janeiro bude i judista Jaromír Ježek. Ten se přitom už chystal na konec kariéry, ale na posledním kvalifikačním turnaji došel až do finále a tím si vybojoval třetí účast pod pěti kruhy. S kariérou se tak bude loučit až v Riu. Devětadvacetiletý Ježek už startoval v Pekingu i v Londýně a moc toužil po tom stát se po Pavlu Petřikovovi starším druhým českým judistou, který se zúčastní tří olympiád. Bojoval o to dva roky, brzdila ho ale zranění a body do žebříčku přibývaly pomalu.

Plážové volejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou postoupily na turnaji Světového okruhu v Klagenfurtu do osmifinále a na předolympijské generálce skončí nejhůře deváté. Po postupu ze skupiny vyřadily v úvodním kole play off americkou dvojici Dayová, Hochevarová ve třech setech. Naopak Kristýnu Kolocovou a Michalu Kvapilovou neposunula do vyřazovací části ani výhra 2:0 nad jiným americkým párem Laneová, Summerová.