26-08-2016 aktualizováno

Los fotbalové Evropské ligy přisoudil všem třem českým klubům do základní skupiny italského soupeře. Mistrovská Plzeň se utká s AS Řím, Austrií Vídeň a Astrou Giurgiu. Sparta narazí na Inter Milán, Southampton a Hapoel Beer Ševa a Liberec čekají souboje s Fiorentinou, PAOK Soluň a Karabachem, který ve 3. předkole Ligy mistrů vyřadila Plzeň. Ze čtyřčlenných skupin postoupí vždy dva kluby do vyřazovací fáze. První zápasy se hrají ve čtvrtek 15. září, poslední šesté kolo je na programu 8. prosince. Sparta obhajuje čtvrtfinálovou účast z minulého ročníku. Liberec v předešlé sezoně do posledního zápasu bojoval o postup ze skupiny, naopak Plzni se nedařilo a získala jen čtyři body.

Fotbalisté Liberce si po roce opět zahrají skupinu Evropské ligy. Slovan zvítězil v domácí odvetě 4. předkola nad Larnakou 3:0 a stvrdil postup po venkovní výhře 1:0. O triumfu Severočechů rozhodl hattrickem mezi 8. a 41. minutou Jan Sýkora, který životním výkonem oslavil premiérovou nominaci do reprezentačního A-týmu. V 88. minutě neproměnil hostující Joan Tomás penaltu.

Fotbalisté Sparty postoupili do skupiny Evropské ligy. Pražané v dramatické odvetě čtvrtého předkola doma s dánským klubem Sönderjyske prohrávali už o dva góly, ale nakonec vyhráli 3:2. Vítězný gól vstřelil v 85. minutě střídající Jakub Brabec. Úvodní duel v Dánsku skončil bezbrankovou remízou.

Fotbalisté pražské Slavie do Evropské ligy nepostoupili. V odvetě 4. předkola prohráli na hřišti Anderlechtu Brusel 0:3, stejně jako v prvním utkání doma.

Tenistka Petra Kvitová porazila v New Havenu stejně jako před dvěma týdny na olympijských hrách v Riu Rusku Jekatěrinu Makarovovou a po vítězství 6:3, 6:1 postoupila do semifinále. Na svém oblíbeném turnaji, který třikrát vyhrála, je šestadvacetiletá Češka mezi nejlepšími čtyřmi pátým rokem po sobě. Soupeřkou Kvitové v semifinále bude Polka Agnieszka Radwaňská.

Oštěpařka Barbora Špotáková skončila při prvním startu po olympijských hrách druhá na mítinku Diamantové ligy v Lausanne. Bronzová medailistka z Ria de Janeiro se v předposlední sérii dostala výkonem 64,48 metru do čela soutěže, ale závěrečným pokusem ji přehodila Lotyška Madara Palameikaová. Čtvrtkař Pavel Maslák doběhl čtvrtý.

Plážové volejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová vyhrály v základní skupině turnaje Světového okruhu v Long Beach všechny tři zápasy a postoupily přímo do 2. kola play off. Na závěr skupiny F české olympioničky zdolaly 22:20 a 21:17 papírové favoritky Kingu Kolosiňskou a Moniku Brzostekovou z Polska.