15-08-2016 aktualizováno

Tenisté Lucie Hradecká a Radek Štěpánek vybojovali na olympijských hrách bronz ve smíšené čtyřhře. V souboji o třetí místo po výborném výkonu porazili za hodinu a 13 minut indický pár Sania Mirazová, Rohan Bopanna 6:1, 7:5 a získali pro českou výpravu v Riu šestou medaili.

Kanoista Martin Fuksa postoupil z prvního místa v semifinále kilometrové trati do úterního finále olympijského závodu v Riu de Janeiro. Český reprezentant v úvodní rozjížďce nevyužil šanci postoupit do bojů o medaile přímo, druhou jízdu na laguně Rodriga de Freitase však už zvládl na jedničku.

Kajakář Josef Dostál postoupil do úterního finále olympijského závodu v Riu de Janeiro na kilometrové trati. Suverénně vyhrál úvodní rozjížďku, v semifinále dojel čtvrtý, a uhájil tak poslední postupové místo. Člen bronzového čtyřkajaku z olympiády v Londýně se na kilometru stal v roce 2014 mistrem světa, na loňském šampionátu byl druhý.

Český výškař Jaroslav Bába postoupil do finále olympijských her v Riu de Janeiro. V kvalifikaci mu k tomu stačil výkon 226 cm na první pokus.

České akvabely Soňa Bernardová a Alžběta Dufková nepostoupily na olympijských hrách do dvanáctičlenného finále. V technickém programu klesly ze 16. na 18. příčku. České reprezentantky za obě části kvalifikace získaly 160,5973 bodu a na dvanácté Rakušanky ztratily bezmála deset bodů. Bernardová, která je ve 40 letech nejstarší závodnicí v soutěži, startuje pod pěti kruhy už popáté a potřetí s Dufkovou. Jejich nejlepším společným umístěním je 14. příčka z Londýna.

V Riu de Janeiro v pondělí začíná program olympijských soutěží v rychlostní kanoistice, od níž si česká výprava slibuje další rozšíření medailové kolekce. Na olympiádě má tři lodě, které přivezly medaile z loňského mistrovství světa v Miláně. Ve večerním atletickém bloku bude mít Česká republika dvojnásobné zastoupení ve finále tyčkařů a v rozbězích se poprvé představí překážkářky Zuzana Hejnová a Denisa Rosolová.

Fotbalisté pražské Slavie remizovali v 3. kole první ligy v Jihlavě 1:1. Domácí poslal v sedmé minutě do vedení Lotyš Davis Ikaunieks, v 51. minutě srovnal Gino van Kessel. O deset minut později neproměnil penaltu hostující Jiří Bílek.

Trenér Pavel Vrba slaví první vítězství v ruské lize. Fotbalisté Machačkaly ve 3. kole doma zdolali Arsenal Tula 1:0. S čtyřmi body je Machačkala na 10. místě tabulky.

Výrazným úspěchem pro české jezdce skončil šestý závod mistrovství Evropy v autokrosu, který se konal v Přerově. Na Hané na stupně vítězů ve třech hlavních kategoriích vystoupilo hned pět domácích pilotů, z vítězství se radovali Petr Nikodém (Buggy 1600) a Václav Fejfar (Touring Autocross).

Silniční cyklista Leopold König je v nominaci týmu Sky na Vueltu, na etapový závod ve Španělsku se vrátí po třech letech. Lídrem Sky je Chris Froome.