Radek Štěpánek a Lucie Hradecká si zahrají v Riu o olympijský bronz. V semifinále smíšené čtyřhry podlehli americkým tenistům Bethanii Mattekové-Sandsové a Jacku Sockovi 4:6, 6:7. Jejich soupeři v boji o medaili dnes budou čtvrtí nasazení Sania Mirzaová a Rohan Bopanna z Indie.

Oba čeští tyčkaři postoupili do olympijského finále. Jan Kudlička zdolal v kvalifikaci 570 centimetrů, Michalu Balnerovi stačilo 560 na první pokus. Balner zvládl 530, 545 i 560 cm na první pokus, ale na 570 už neuspěl. To ho však nakonec mrzet nemuselo, předchozí čistý zápis ho zařadil na dělené desáté místo a vynesl mu postup do pondělního finále. Český rekordman a vicemistr Evropy Kudlička naproti tomu zdolal 560 cm až napotřetí, ale přes 570 se pak přenesl rovněž.

Pavel Maslák nepostoupil do olympijského finále běhu na 400 metrů. Dvojnásobný halový mistr světa skončil v Riu ve svém semifinále třetí, ale ani jeho letošní maximum 45,06 sekundy mu na postup nestačilo. Rovněž před čtyřmi lety v Londýně skončil Maslák v semifinále. Letošní vicemistr Evropy v pátek těsně prošel z rozběhů, od vyřazení ho dělily dvě setiny. V semifinále se v cílové rovince prodral na třetí místo, z kterého ještě šlo postoupit časem, ale už v předchozím prvním běhu byli běžci na třetí a čtvrté pozici rychlejší. Celkově Maslák obsadil 16. místo.

Jachtařka Veronika Kozelská Fenclová obsadila na olympijských hrách v Riu de Janeiro ve třídě Laser Radial 12. místo a do finálové desítky těsně nepostoupila. V závěrečných dvou rozjížďkách obsadila 17. a 19. místo a neudržela desátou příčku, která jí patřila po předchozím dnu.

Belgická atletka Nafissatou Thiamová získala 6810 bodů a nečekaně vyhrála na olympijských hrách v Riu sedmiboj. Česká rekordmanka Eliška Klučinová skončila na 22. místě, Kateřina Cachová byla čtyřiadvacátá.

Poslední skupina českých sportovců dnes odletěla do dějiště olympijských her v Riu de Janeiro. Na palubě vojenského speciálu bylo vedle funkcionářů, trenérů a dalších členů realizačních týmů 13 reprezentantů, kteří se pokusí prosadit na vrcholné akci letošního roku. Mezi cestujícími nechyběli ani obhájci medailí z předešlé olympiády v Londýně: zlatý moderní pětibojař David Svoboda a tři členové bronzového čtyřkajaku Jan Štěrba, Lukáš Trefil a Daniel Havel. Dnešní odlet byl poslední společnou výpravou do Ria, příští týden se již sportovci začnou z her vracet. První přiletí v úterý brzy ráno. Na palubě speciálu by neměli chybět například vodní slalomáři v čele s bronzovým medailistou Jiřím Prskavcem.