Judista Lukáš Krpálek získal pro Českou republiku první zlatou olympijskou medaili v Riu de Janeiro a celkově patnáctou v historii. Ve finále kategorie do 100 kilogramů porazil nasazenou jedničku Elmara Gasimova z Ázerbájdžánu na ipon a vyhrál tak všech pět zápasů. "Jsem nesmírně šťastný. V tohle jsem vůbec nedoufal. Myslel jsem na medaili, přesto jsem věděl, že to bude hrozně těžký, a ve zlatou věřil málokdo. Olympijská medaile byl obrovský sen a povedlo se to," zářil Krpálek.

Úspěšný den prožil i český tenis a má jistou minimálně bronzovou medaili z ženské čtyřhry. Do semifinále totiž postoupily oba páry - Lucie Šafářová s Barborou Strýcovou a následně i obhájkyně stříbra z Londýna Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou. Ve dvouhře se po výhře 6:2 a 6:0 nad Ukrajinkou Jelinou Svitolinovou dostala mezi nejlepší čtyři Petra Kvitová.

Česká obhájkyně bronzové medaile z Londýna Adéla Bruns obsadila na olympijských hrách v Riu sedmé místo ve střelbě ze sportovní malorážky na 3x20 ran.

Beachvolejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou postoupily ze skupiny a zahrají si na olympijském turnaji na Copacabaně play off. V souboji o třetí místo ve skupině B porazily argentinskou dvojici Ana Gallayová, Georgina Klugová po krajně nepříznivém vývoji 13:21, 21:19 a 15:8. České hráčky nyní budou do čtvrtečního večera čekat, až se dohrají zbývající tři z šesti skupin, zda postoupí ze třetího místa rovnou do osmifinále, nebo sehrají ještě předkolo.

Mistryně světa ve vodním slalomu Kateřina Kudějová ani deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler medaili nezískali. Finálové jízdy jim nevyšly a nenavázali na středeční bronzový úspěch Jiřího Prskavce.