27-05-2016 aktualizováno

Pouze hráči z NHL doplnili nominaci české hokejové reprezentace na zářijový Světový pohár v Torontu. Trenér Josef Jandač na sedm volných míst v týmu zařadil obránce Michala Jordána, Zbyňka Michálka, Jakuba Nakládala a útočníky Radka Faksu, Aleše Hemského, Dmitrije Jaškina a Milana Michálka.

Tenista Tomáš Berdych zvládl přes výpadek ve druhé sadě utkání 2. kola grandslamového Roland Garros a zůstává posledním českým mužem ve dvouhře. Sedmý nasazený porazil Málika Džazírího z Tuniska 6:1, 2:6, 6:2 a 6:4 a postoupil potřetí za sebou a pošesté ze svých třinácti účastí na antuce v Paříži do třetího kola. Jiří Veselý skončil po prohře se Španělem Nicolásem Almagrem 4:6, 4:6 a 3:6.

Skifaři Miroslava Topinková Knapková a Ondřej Synek postupili do semifinále druhého závodu Světového poháru v Lucernu. Zatímco olympijská vítězka z Londýna se mezi dvanáct nejlepších kvalifikovala přímo z úvodní rozjížďky, úřadující mistr světa musel absolvovat i čtvrtfinále.

Snowboardistka Ester Ledecká je favoritkou ankety Král Bílé stopy, která bude v pátek večer vyhlášena na galavečeru na pražském Žofíně. Vítězka Světového poháru v paralelních závodech se může stát druhou snowboardistkou po Evě Samkové, terá si na hlavu nasadí korunku královny.

Vítězství nad úřadujícími mistryněmi světa vybojovaly plážové volejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou na Grand Slamu Světového okruhu v Moskvě. Česká dvojice zdolala Brazilky Agathu a Barbaru po třísetové bitvě 21:14, 13:21 a 17:15 a odpoledne si zahraje o postup do čtvrtfinále.

Olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle přišel o zlatou medaili z Atén, kterou získal v roce 2004. Jednačtyřicetiletý bývalý atlet a nynější golfista ji vezl ukázat ve středu dětem na turnaj středoškolských družstev v golfu do Mstětic. Odcizení medaile nahlásil na policii.