Skokan na lyžích Roman Koudelka vyhrál závod Světového poháru v polské Wisle a vybojoval tak páté vítězství v seriálu v kariéře. Na druhém místě o bod zpět skončil Nor Kenneth Gangnes, třetí místo obsadil zkušený Japonec Noriaki Kasai. Již jistý celkový vítěz seriálu Peter Prevc ze Slovinska skončil po nepovedeném prvním kole pátý. Koudelka se dostal poprvé v sezoně do desítky v celkovém hodnocení Světového poháru a v dalších závodech tak nemusí skákat kvalifikaci.

Čeští tenisté vedou v prvním kole Davisova poháru po čtyřhře nad Německem 2:1. Svěřence kapitána Jaroslava Navrátila dnes přiblížila k postupu do čtvrtfinále osvědčená dvojice Radek Štěpánek, Tomáš Berdych, která v Hannoveru porazila Philippa Petzschnera a Philippa Kohlschreibera 7:6, 7:5 a 6:4.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková je v polovině vícebojařského MS v Berlíně první. Po sedmém místě v závodu na 500 metrů vyhrála tříkilometrovou trať.

Hokejisté Liberce zakončili základní část Tipsport extraligy vítězně, když v 52. kole porazili Karlovy Vary 6:2. Bílí Tygři tak ještě vylepšili rekordy soutěže, které již měli v držení - v počtu výher dosáhli čísla 41, další maximum má nyní hodnotu 118 bodů. Stylově tak oslavili zisk Prezidentského poháru, který před zápasem převzali. Druhé místo obsadila Sparta, která proti Mladé Boleslavi ukázala svoji ofenzivní sílu. Pražané sice v 25. minutě prohrávali už 1:4, ale nakonec vyhráli 6:4. Středočeši tak v tabulce klesli na šesté místo a ve čtvrtfinále play off se utkají s Hradcem Králové, který po výhře nad Pardubicemi 4:1 udržel třetí místo. Čtvrtá zůstala Plzeň, jež dnes přehrála Chomutov 3:1 a ve čtvrtfinále ji čeká Olomouc.

Základní část hokejové extraligy, která se v této sezoně těšila rekordnímu zájmu diváků, se nesla ve znamení suverénního kralování Liberce. Naopak pád zaznamenal mistrovský Litvínov, který čeká ve skupině o 11.-14. místo tuhý boj o únik baráži o udržení. Novými maximy nejvyšší soutěže je celkový počet 1,967.712 diváků, tedy v průměru 5406 na zápas, i 21.500 příznivců na duelu Komety Brno se Spartou pod širým nebem. "Návštěvy jsou úžasné. Až se někdy divím, že ta návštěvnost jde pořád ještě nahoru. Významně se nám zvedá návštěvnost i v první lize. Hokej je fenomén, lidé ho milují," řekl ČTK šéf českého hokeje Tomáš Král.

Biatlonistce Gabriele Soukalové unikla na mistrovství světa v Oslu medaile ve sprintu. Po jedné chybě na první střelbě vleže skončila vedoucí žena Světového poháru čtvrtá. Sedmé místo vybojovala díky čisté střelbě Veronika Vítková. Závod vyhrála domácí Tiril Eckhoffová a získala první individuální medaili ze světového šampionátu. K bronzu Soukalové chybělo 18 sekund.

Sprint na mistrovství světa v biatlonu vyhrál Francouz Martin Fourcade a má ze šampionátu v Oslu druhé zlato po čtvrtečním triumfu ve smíšené štafetě. Stříbro vybojoval legendární Nor Ole Einar Björndalen a přidal do sbírky jednačtyřicátou medaili z mistrovství světa. Čechům se nedařilo, nejlepší byl na patnáctém místě Michal Šlesingr.

Eva Samková skončila třetí v závodu Světového poháru ve Veysonnaz a vede průběžné pořadí snowboardcrossu. Na stupně vítězů se prosadila počtvrté v sezoně. Zvítězila Bulharka Alexandra Žekovová před Belle Brockhoffovou z Austrálie.

Běžkyně na lyžích Petra Nováková obsadila ve Světovém poháru ve sprintu volnou technikou v Québecu 23. místo a i ve třetí etapě osmidílného seriálu Ski Tour Kanada bodovala. Z vítězství se radovali Švédka Stina Nilssonová a poprvé v kariéře Francouz Baptiste Gros.

Obří slalom Světového poháru sjezdařek se dnes v Jasné kvůli nepříznivému počasí neuskuteční. Pořadatelé nejprve kvůli silnému větru odložili start 1. kola a přesunuli ho i do nižší polohy, nelepšící se situace ale nakonec donutila jury závod odvolat. V tatranském zimním středisku je na programu ještě nedělní slalom, do kterého by měla po zranění nohy nastoupit i Šárka Strachová.

Cyklista Zdeněk Štybar dojel při obhajobě vítězství v italském jednorázovém závodu Strade Bianche druhý. Ve finiši nestačil na Švýcara Fabiana Cancellaru. Pátý skončil další český jezdec a Štybarův kolega z týmu Etixx-Quick Step Petr Vakoč. Před rokem Štybar v Sieně na proslulém náměstí Piazza del Campo nadšeně slavil cenný triumf, tentokrát už pár metrů před cílem 176 kilometrů dlouhého závodu zklamaně svěsil hlavu.

Libor Podmol obsadil v pátečním závodu mistrovství světa ve freestyle motokrosu ve Stockholmu druhé místo. Český akrobat přitom čtyři a půl měsíce nezávodil, v pauze psal knihu a věnoval se meditaci. Popáté za sebou zvítězil španělský obhájce titulu Maikel Melero, na šestém místě skončil Petr Pilát.