29-01-2016 aktualizováno

Tenistky Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou titul ze čtyřhry na grandslamovém Australian Open nezískaly. Český pár prohrál ve finále se světovými jedničkami Švýcarkou Martinou Hingisovou a Saniou Mirzaovou z Indie 6:7 a 3:6.

Rychlobruslařka Karolína Erbanová obsadila na Světovém poháru ve Stavangeru desáté místo v závodu na 500 metrů. Zvítězila Číňanka Chung Čang.

Krasobruslař Michal Březina neudržel na mistrovství Evropy v Bratislavě třetí místo z krátkého programu a po nepovedené volné jízdě skončil až desátý. Počtvrté za sebou zvítězil favorizovaný Španěl Javier Fernández, před stříbrným Alexejem Byčenkem z Izraele vyhrál o propastných 60 bodů.

Krasobruslařku Elišku Březinovou na mistrovství Evropy v Bratislavě čeká volná jízda, před níž české reprezentantce patří sedmnácté místo. Po krátkém programu vede favorizovaná šestnáctiletá Ruska Jevgenija Medveděvová, na dalších medailových pozicích jsou její o rok starší krajanky Jelena Radionovová a Anna Pogorilá.

Pouze dva čeští skokané na lyžích postoupili do sobotního závodu Světového poháru v Sapporu. V dnešní kvalifikaci uspěl jen Tomáš Vančura, jedenáctý muž průběžného pořadí Roman Koudelka měl díky absenci Rakušanů Michaela Hayböcka a Stefana Krafta, kteří jsou v celkovém hodnocení seriálu před ním, účast jistou. Lukáš Hlava s Janem Maturou se mezi postupujících 40 skokanů nevešli.

Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický by mohl v sobotním utkání čtvrtého kola Anglického poháru proti Burnley po sedmi měsících nastoupit za první tým Arsenalu. Prohlásil to na klubových stránkách londýnského celku trenér Arséne Wenger s tím, že pětatřicetiletý záložník je připraven po zranění kolena, které utrpěl v polovině června.

Bývalý kapitán Jakub Novotný se vrací k volejbalové reprezentaci jako její nový vedoucí, šéfovat bude zároveň i ženskému národnímu týmu. Univerzál se zkušenostmi z řady evropských zemí a současný předseda extraligového Karlovarska má za první úkol najít nové trenéry, kteří nahradí Zdeňka Šmejkala a Itala Carla Parisiho. Šmejkal u mužů i Parisi u žen skončili na podzim po mistrovství Evropy.

Taneční pár Cortney Mansourová, Michal Češka vstoupil do mistrovství Evropy v Bratislavě 14. místem v krátkém tanci a zajistil si tak postup do sobotní druhé části soutěže. Nejlepší výchozí pozici do boje o medaile si vytvořili Italové Anna Cappelliniová a Luca Lanotte. Obhájci stříbra z loňského šampionátu o 1,57 bodu porazili úřadující kontinentální i světové mistry Gabriellu Papadakisovou a Guillauma Cizerona z Francie.