Zprávy | Z archivu rubriky


Sport

23-07-2015 aktualizováno

Adéla Sýkorová se v Mariboru stala mistryní Evropy v neolympijské střelbě ze sportovní malorážky vleže. S Mazurovou a Švecovou získaly týmové stříbro.

Fotbalisty Mladé Boleslavi čeká v odvetě 2. předkola Evropské ligy na hřišti norského Strömsgodsetu nelehký úkol. Po domácí prohře 1:2 totiž musejí vyhrát a vstřelit minimálně dva góly. Hrát se přitom bude na umělém trávníku.

Český záložník Vladimír Darida potřeboval na svůj první gól v dresu Herthy Berlín jen pět minut. Na soustředění v rakouském Schladmingu se v utkání s anglickým Fulhamem trefil hned v úvodu střelou z dálky. Jeho novému klubu to však na výhru nestačilo, druholigový soupeř vybojoval remízu 2:2.

Zřejmě až čtyři změny v sestavě fotbalistů Mladé Boleslavi chystá trenér Karel Jarolím do odvety 2. předkola Evropské ligy se Strömsgodsetem. Po úvodní porážce 1:2 totiž nebyl spokojen s výkonem. Věří však, že v odvetě jeho svěřenci zabojují o postup.

Oštěpař Jakub Vadlejch zvítězil na mítinku v Karlstadu v osobním rekordu 86,21 metru. Svěřenec Jana Železného si vylepšil o 106 centimetrů dva týdny staré maximum z Lausanne. Čtyřiadvacetiletý vrhač potřetí v sezoně přehodil 85 metrů a posunul se na pozici letošní české dvojky před Petra Frydrycha (85,52) a za Vítězslava Veselého (88,18). Ve světových tabulkách je Vadlejch nyní sedmý, do této sezony vstupoval s osobním rekordem 84,47 z roku 2010.

Srážka vlaku Pendolino a kamionu ve Studénce na Novojičínsku si v noci vyžádala třetí oběť. Informovala o tom krajská mluvčí policie Gabriela Holčáková. Úmrtí potvrdil i mluvčí ostravské fakultní nemocnice Tomáš Oborný. Podle něj šlo o staršího muže, cestujícího ve vlaku. Oborný dodal, že další tři lidé zůstávají i nadále ve velmi vážném stavu. Už v den nehody zemřeli dva muži ve věku 39 a 49 let, dalších 18 lidí se zranilo.

Materiální škody po srážce vlaku s kamionem u Studénky na Novojičínsku dosahují téměř 160 milionů korun, z toho 150 milionů korun jsou na vlaku. Výši škod upřesnil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. První odhady hovořily o škodě skoro 90 milionů korun. Příbuzní obětí dostanou od Českých drah zálohu odškodného v minimální výši 21.000 eur (téměř 570.000 korun). V případě zraněných částka stanovena není, bude ale přiměřená. ČTK to řekl mluvčí drah Petr Šťáhlavský. Peníze podle něj bude společnost posléze vymáhat na viníkovi nehody.

Policisté pokračují ve vyšetřování nehody. Ve středu večer vyslechli polského řidiče kamionu, který najel na železniční přejezd v době, kdy už svítila červená světla. Potvrzují to kamerové záznamy. Mezi závorami zůstal stát, místo toho, aby je prorazil. Krátce na to do něj ve vysoké rychlosti, až 160 kilometrů v hodině, narazil vlak. Policie řidiče obvinila z obecného ohrožení. V případě odsouzení mu hrozí až desetiletý trest. Policisté budou žádat jeho vzetí do vazby. Novinářům to řekl zástupce ředitele moravskoslezské policie Radim Witta.