Zprávy | Z archivu rubriky


Tenistka Petra Kvitová si zahraje počtvrté za sebou na trávě ve Wimbledonu čtvrtfinále. Předloňská šampionka z All England Clubu zvládla v osmifinále ošemetný zápas s Carlou Suárezovou a Španělku porazila ve dvou setech 7:6, 6:3 za hodinu a pětadvacet minut. Ve čtvrtfinále Kvitovou nečeká žádná hvězda, ale nepříjemná Belgičanka. "Očekávám, že to bude nechutný, ale je to čtvrtfinále. Peťa se kousne!" věřil své svěřenkyni trenér David Kotyza před úterním zápasem s Kirsten Flipkensovou.

Plzeňští atleti mají úplně nový stadion. Za víc než 107 milionů korun jej nechalo postavit město jako náhradu za sportoviště, která dříve atleti využívali v areálu ve Štruncových sadech. Při přestavbě tamního fotbalového stadionu se museli odstěhovat a radnice jim vybudovala nové sportoviště a zázemí v části Skvrňany. Nový stadion chválí i sportovní legendy Jarmila Kratochvílová či Imrich Bugár, svoji přípravu před mistrovstvím světa si zde umí představit plzeňská rodačka a mistryně Evropy ve skoku o tyči Jiřina Svobodová.

Z českého pohledu tristní výsledek draftu NHL šéftrenéra Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Slavomíra Lenera nijak nezaskočil. Přestože draftem prošli jen tři čeští hokejisté a ani jeden z nich se nevešel do první stovky, Lener podobný vývoj očekával. Obrat k lepšímu je podle něho během na dlouhou trať, při němž musí všichni zúčastnění naplno pracovat, aby za několik let byly vidět výsledky a český hokej opět srovnal krok se světem.