Běžec Pavel Maslák je už dvojnásobným mistrem Evropy v závodu na 400 metrů. K loňskému triumfu pod širým nebem v Helsinkách přidal další zlato v hale v Göteborgu a navíc časem 45,66 sekundy výrazně vylepšil český rekord. Ze svého loňského výkonu z Gentu ubral plných 48 setin a zařadil se na druhé místo letošních světových tabulek v hale. Dvaadvacetiletý Maslák zvládl finálový běh naprosto suverénně. Okamžitě se zařadil na první místo a mířil za dalším velkým úspěchem své kariéry. V cíli měl náskok více než půl sekundy před druhý Britem Nigelem Levinem. Naopak české čtvrtkařky medailové ambice nenaplnily. Zuzana Hejnová skončila čtvrtá, obhájkyně titulu Denisa Rosolová byla pátá. Obě české reprezentantky závod pomalu rozběhly a při sbíhání z drah se nechaly zavřít na konci šestičlenného startovního pole. Ve druhém kole už se na medailové pozice nepropracovaly.

Britská štafeta mužů se po úspěšném protestu proti diskvalifikaci vrátila na halovém mistrovství Evropy na první místo. Čeští čtvrtkaři Daniel Němeček, Josef Prorok, Petr Lichý a Pavel Maslák klesli na čtvrtou pozici. Vedení české výpravy proti tomu podalo protest.

Tyčkař Jan Kudlička obsadil na halovém mistrovství Evropy v Göteborgu páté místo výkonem 571 cm, které zdolal napoprvé. Následnou výšku 576 cm, která nakonec stačila na stříbrnou medaili, vynechal a při třech pokusech o vyrovnání deset let starého českého rekordu Adama Ptáčka 581 cm neuspěl.

Český biatlonista Ondřej Moravec vybojoval premiérové vítězství ve Světovém poháru. V Oslu triumfoval v závodu s hromadným startem, v němž o 13,7 sekundy porazil lídra seriálu Martina Fourcada z Francie. Moravec, který na domácím mistrovství světa v Novém Městě na Moravě obsadil dvakrát čtvrté místo, bezchybně zvládl střelecké položky vleže a pohyboval se v popředí startovního pole.

Tenistka Karolína Plíšková získala první titul na okruhu WTA. Dvacetiletá česká hráčka otočila ve finále v Kuala Lumpuru duel s Bethanií Mattekovou-Sandsovou a Američanku porazila 1:6, 7:5 a 6:3. V prvním setu hned v úvodu ztratila podání a získala jen jednu hru. Svěřenkyně trenéra Jiřího Hřebce z pražské Štvanice od druhé sady zlepšila servis a opírala se o forhend, z kterého soupeřku tlačila. Ve dvanácté hře vzala Plíšková sedmadvacetileté Američance podání a vynutila si rozhodující set.

Česká reprezentantka Eva Samková se potřetí stala juniorskou mistryní světa ve snowboardcrossu. Na šampionátu v tureckém Erzurumu vyhrála kvalifikaci i všechny jízdy včetně finále a navázala na triumfy z let 2010 a 2011. Devatenáctiletá Samková, která v této sezoně poprvé zvítězila i v závodu Světového poháru, kvalifikaci vyhrála o sekundu. V rozjížďkách nepřipustila žádné komplikace, pokaždé výborně odstartovala a až do cíle před sebe nikoho nepustila.

Švédský běžec na lyžích Johan Olsson vyhrál na mistrovství světa ve Val di Fiemme po sólové jízdě závěrečnou klasickou padesátku s hromadným startem. Český reprezentant Lukáš Bauer skončil šestnáctý. Stříbrnou medaili získal Švýcar Dario Cologna a třetí byl Alexandr Poltoranin z Kazachstánu.

Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč skončil šestý v 89. ročníku slavného Vasova běhu na 90 kilometrů klasickou technikou. Podruhé v kariéře vyhrál Nor Jörgen Aukland. O výsledku závodu ze Sälenu do Mory ve Švédsku se rozhodovalo dle tradice posledních let až v posledních metrech. Řezáč jel na hladkých lyžích a tentokrát neměl dost sil. Kontakt s pěticí soupeřů ztratil dva kilometry před cílem.

Rychlobruslařka Karolína Erbanová obsadila v závodu Světového poháru na 1000 metrů v Erfurtu osmé místo a uhájila druhou příčku v průběžném pořadí disciplíny. Dvacetiletá reprezentantka si tak spravila chuť po nevydařených sobotních závodech na 500 a 1500 metrů, v nichž skončila předposlední.

Judistky Alena Eiglová s Gabrielou Dohnalovou na Světovém poháru v Praze skončily ve váze do 70 kilogramů po porážkách hned v vodu soutěže. Eiglová, která ještě v minulém roce soutěžila v kategorii do 78 kg, nestačila na Marii Pasquetovou z Francie. Dohnalová vypadla po souboji s nakonec třetí Němkou Barbarou Bandelovou. České reprezentantky tak skončily v Areně Sparta na Podvinném Mlýně bez umístění.

Hokejisté Karlových Varů porazili v prvním kole play out Liberec 4:2 a na dvanáctém místě unikli předposledním Bílým Tygrům na rozdíl sedmi bodů. Energie už v polovině úvodní třetiny vedla i díky dvěma trefám Lukáše Pecha 3:0. Karlovy Vary po čtyřech shodných porážkách 1:3 vůbec poprvé v sezoně s Libercem bodovaly.