Zprávy | Z archivu rubriky


Hokejisté Lva Praha zvítězili v Kontinentální lize nad Čeljabinskem 6:2 a na sedmém místě Západní konference zvýšili svůj náskok na devátý Doněck na pět bodů. Lev sice ztratil v druhém dějství dvoubrankové vedení, ale v závěrečné třetině rozhodli dvěma góly Petr Vrána a jedním Nicklas Danielsson s Martinšem Cipulisem.

Tomáš Tomeček obsadil třetí místo v absolutním pořadí závodu Africa race, který vedl po stopách původní dakarské soutěže. Se svou tatrou nestačil jen na Jeana Louise Schlessera z Francie a Rusa Antona Šibalova, který vyhrál kategorii kamionů.Tomečkovi se nepovedlo navázat na triumfy z předešlých dvou let. "Loni a předloni byl závod jiný. Letos to bylo těžší, rychlejší, rozbitější. Duny v Mauritánii byly měkčí. O to více jsme rádi, že jsme dopadli, jak jsme dopadli. Je to super," uvedl Tomeček na svém webu.

Fotbalový útočník David Lafata posílí pražskou Spartu, kam přestoupí z konkurenčního Jablonce. Pražský klub oznámil, že nejlepší střelec posledních dvou ligových ročníků v pátek absolvuje zdravotní prohlídku a vzápětí podepíše smlouvu na 3,5 roku. Finanční podmínky transferu zveřejněny nebyly. Údajně Sparta za jednatřicetiletého reprezentanta zaplatí kolem 20 milionů korun.

Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč změnil krátce před Jizerskou padesátkou tým. Obhájce prvenství v Bedřichově ve čtvrtek skončil v rakouském Skinfitu a už v sobotu podepíše smlouvu s elitním výběrem Team Xtra personel, za který jezdí například Nor Anders Aukland.

Čeští házenkáři podlehli na úvod Lednového turnaje v Uppsale domácímu Švédsku 26:32. Nevyšel jim první poločas, který prohráli 10:17. V pátek večer reprezentanti v druhém utkání změří síly s Norskem. Na rozdíl od Novoročního turnaje na jižní Moravě mohou trenéři Vladimír Haber a Jaroslav Hudeček využít opory v čele s třetím nejlepším házenkářem světa za minulý rok Filipem Jíchou. Úvod prvního zápasu ale národnímu týmu vůbec nevyšel.

Česká tenistka Petra Kvitová se v prvním kole úvodního grandslamu sezony Australian Open střetne s Italkou Franceskou Schiavoneovou. Los na nábřeží v Melbourne také rozhodl o tom, že pátý nasazený Tomáš Berdych má za prvního soupeře Američana Michaela Russella.

Běžci na lyžích Aleš Razým a Dušan Kožíšek jsou českými želízky pro víkendové sprinty Světového poháru v Liberci. Do areálu ve Vesci se sprinterská elita vrací po dvou letech, na okruhu dlouhém 850 metrů jsou na pořadu individuální závody klasicky a sprint dvojic volnou technikou.