Závod Světového poháru ve skikrosu v Harrachově byl kvůli přívalům sněhu a dnešní špatné viditelnosti zrušen. Po ranní prohlídce trati o tom rozhodla jury.

Česká tenistka Petra Kvitová vyhrála turnaj v Dubaji. Italku Saru Erraniovou, na kterou pravděpodobně narazí i v dubnovém semifinále Fed Cupu, osmá hráčka světa porazila 6:2, 1:6, 6:1 a získala první titul od loňského srpna a desátý v kariéře.

Český tenista Tomáš Berdych v Marseille první titul v sezoně nezískal. Šestý hráč světa v nedělním finále s domácím Jo-Wilfriedem Tsongou nevyužil v tie-breaku druhého setu mečbol a prohrál 6:3, 6:7 a 4:6.

Fotbalisté Jablonce hned v prvním jarním utkání ztratili body v boji o čelo tabulky. Baumit v zápase 17. kola nezlomil čekaní na premiérovou výhru z Liberce a v severočeském derby prohrál 0:1. Hosté měli pod Ještědem několik velkých šancí, Ondřej Vaněk dokonce dvakrát trefil břevno, gólově se ale prosadil na druhé straně v 66. minutě Jiří Štajner.

Jaromír Jágr se v sobotním utkání NHL podílel jedním gólem a asistencí na výhře hokejistů Dallasu 3:1 nad San Jose. Jedenačtyřicetiletý útočník tím přerušil sérii tří zápasů, v nichž nebodoval. Na pozici nejproduktivnějšího českého hokejisty v letošním ročníku NHL se dostal Jakub Voráček, který třemi asistencemi přispěl k výhře Philadelphie 5:3 nad Winnipegem a o bod přeskočil Patrika Eliáše. Kladenský odchovanec má na kontě sedm branek a 15 přihrávek. Milan Hejduk byl jediným úspěšným střelcem Colorada, které prohrálo na ledě Los Angeles 1:4.

Česko nepostoupilo do druhého kola závodu smíšených družstev ve skoku na lyžích na mistrovství světa ve Val di Fiemme. Kvarteto Michaela Doleželová, Jakub Janda, Vladěna Pustková a Jan Matura obsadilo na středním můstku v Predazzu poslední desáté místo.

Čeští lyžaři Dušan Kožíšek s Alešem Razýmem skončili ve sprintu dvojic na mistrovství světa na osmém místě, byť Razým do posledního úseku vyrážel na třetí pozici. Závod na 6x1,5 km vyhrála ruská dvojice Alexej Petuchov, Nikita Krjukov před druhým Švédskem a třetí Kazachstánem.

Čtveřici českých sdruženářů Tomáš Portyk, Miroslav Dvořák, Tomáš Slavík a Pavel Churavý patří po skokanské části závodu družstev na mistrovství světa ve Val di Fiemme předposlední 11. místo.

Čeští lyžaři Dušan Kožíšek s Alešem Razýmem skončili ve sprintu dvojic na mistrovství světa na osmém místě, byť Razým do posledního úseku vyrážel na třetí pozici.

Skokan na lyžích Jan Matura obsadil na mistrovství světa v závodu na středním můstku 12. místo. Může litovat horšího pokusu ve druhém kole, po němž klesl o čtyři příčky. Ve Val di Fiemme poprvé na vrcholné akci triumfoval Nor Anders Bardal před suverénem Světového poháru Gregorem Schlierenzaurem z Rakouska. Bronz získal Slovinec Peter Prevc. Bardal získal pro Norsko na MS už třetí zlato.

Po sobotním druhém místě v individuálním závodu skončila dnes akrobatická lyžařka Nikola Sudová na Světovém poháru v Inawaširu v paralelní jízdě v boulích dvanáctá. Na nadcházející mistrovství světa v norském Vosu vyrazí česká reprezentantka jako sedmá žena průběžného pořadí seriálu. Po sobotním druhém medailovém umístění v sezoně figurovala Sudová v SP na páté příčce.

Snowboardistka Ester Ledecká obsadila v paralelním slalomu Světového poháru v Moskvě sedmé místo. Sedmnáctiletá reprezentantka ve čtvrtfinále vypadla s pozdější vítězkou Caroline Calveovou z Kanady a v konečném pořadí o jednu příčku zaostala za osobním maximem z předchozího závodu v Soči.

Tenistce Evě Birnerové se nepovedlo obhájit deblový titul na turnaji v Bogotě. Spolu s Ruskou Alexandrou Panovovou, s níž tvořila nejvýše nasazený pár, podlehly ve finále turnajovým dvojkám Timee Babosové z Maďarska a Mandy Minellaové z Lucemburska 4:6 a 3:6.

Jarmila Machačová se stala poprvé v kariéře mistryní světa v dráhové cyklistice. Sedmadvacetiletá česká reprezentantka vyhrála v Minsku bodovací závod, který je její parádní disciplínou.

Fotbalisté Ostravy remizovali v 17. kole první ligy s Českými Budějovicemi 0:0. Domácím k důležité výhře nepomohl ani navrátilec Milan Baroš, který se na Bazalech představil po 11 letech a dnes odehrál závěrečných dvaadvacet minut. Na výborně připraveném terénu bylo naopak takřka celé utkání lepší Dynamo, ale několik šancí mu zmařil ostravský brankář Michal Bárta. Baník po důležitém "záchranářském" souboji drží dvanácté místo, Jihočeši jsou dál patnáctí.

Návštěvnost mnoha českých skiareálů o víkendu ovlivnilo špatné počasí. Navíc dopravu v celé zemi komplikovaly závěje a místy uzavřené silnice. Kvůli hustému sněžení a větru se méně lyžařů vydalo na sjezdovky v Krkonoších a Orlických horách. Rozpačitý víkend mají za sebou v Harrachově, kde byl kvůli nepřízni počasí zrušen závod světového poháru ve skikrosu.