Český biatlonista Ondřej Moravec skončil ve vytrvalostním závodě na 20 kilometrů na světovém šampionátu v Novém Městě na Moravě těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. O medaili přišel kvůli chybě na poslední střelecké položce. Pokud by ji zvládl čistě, získal by zlato.

Snowboardistka Ester Ledecká skončila na Světovém poháru v Soči šestá v paralelním obřím slalomu. Pro sedmnáctiletou reprezentantku to je životní úspěch, ve své premiérové sezoně v SP byla dosud nejlépe jedenáctá před týdnem ve Slovinsku.

Sedm českých extraligových týmů se stejně jako v předešlých dvou letech představí v hokejové soutěži European Trophy. Zástupci klubů ze sedmi zemí se v Berlíně dohodli na podmínkách čtvrtého ročníku soutěže, ve které se stejně jako loni představí 32 mužstev, rozdělených do čtyř divizí. Extraligu budou zastupovat Kometa Brno, České Budějovice, Plzeň, Chomutov, Sparta Praha, Liberec a Pardubice.

Vedení Sparty v pátek uvede dalších šest hokejistů do Klubu Legend HCS, který byl založen před rokem a v němž bylo doposud 19 významných osobností pražského celku. Před začátkem derby se Slavií budou mezi legendy uvedeni Miloslav Charouzd, Karel Koželuh a Václav Roziňák, všichni in memoriam, dále Stanislav Hajdušek, Tomáš Jelínek a Rudolf Šindelář.

Česká fotbalová reprezentace si v žebříčku mezinárodní federace FIFA polepšila o tři místa a v únorovém pořadí jí patří 26. pozice. V čele zůstali úřadující mistři světa a Evropy Španělé před Německem a Argentinou. Výběr trenéra Michala Bílka zahájil rok 2013 vítězstvím 2:0 v přípravném utkání v Turecku. Nejbližší březnový soupeř národního týmu v bojích o postup na mistrovství světa Dánsko je na 22. příčce.

Návrat fotbalisty Milana Baroše do Ostravy by měl být uzavřen koncem týdne. Útočník tak určitě stihne první jarní zápas ligy proti Budějovicím.

České biatlonistky Gabriela Soukalová a Veronika Vítková útočily ve vytrvalostním závodě na 15 kilometrů na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě na umístění v první šestce, kvůli chybě při poslední střelbě ale skončily až v druhé desítce. Soukalová obsadila dvanácté místo, Vítková dojela o dvě místa za ní.

České tenistky Petra Kvitová a Klára Zakopalová postoupily do třetího kola špičkově obsazeného turnaje v Dauhá. Zatímco Kvitové vzdala Ruska Jekatěrina Makarovová poté, co česká jednička vyhrála první set 6:4, Zakopalová odvrátila čtyři mečboly a vyřadila po téměř tříhodinové bitvě šestnáctou nasazenou Sloane Stephensovou z USA po setech 4:6, 7:6 a 7:6.

Tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová má na půl roku zastavenou činnost za dopingový nález během říjnového turnaje v Lucemburku. Podle Mezinárodní tenisové federace (ITF) měla v těle zakázaný stimulant sibutramin. Česká hráčka záměrné užití látky popřela. Trest jí vyprší 15. dubna.