Čeští tenisté postoupili do čtvrtfinále Davisova poháru. Obhájcům titulu zajistil výhru ve Švýcarsku šestý hráč světa Tomáš Berdych, který v nedělní úvodní dvouhře porazil Stanislase Wawrinku 6:3, 6:4, 3:6 a 7:6 za tři a čtvrt hodiny. Svěřenci kapitána Jaroslava Navrátila vedou v Ženevě 3:1 na zápasy a v dubnu budou hrát o postup do semifinále v Kazachstánu. Ve Švýcarsku nastoupili Češi bez operovaného Radka Štěpánka a tíha ležela na Berdychovi. Ten se také postaral o tři body. Už v sobotu Tomáš Berdych s Lukášem Rosolem zdolali ve čtyřhře Stanislase Wawrinku s Markem Chiudinellim v pětisetovém dramatu 6:4, 5:7, 6:4, 6:7 a 24:22. Utkání trvalo sedm hodin a dvě minuty a stalo se nejdelším zápasem v historii soutěže.

Skokan Jan Matura skončil ve druhém závodu na Světovém poháru v letech na lyžích v Harrachově druhý a navázal na třetí příčku z z nedělního dopoledního klání. Závod, který byl kvůli větru ukončen po prvním kole, vyhrál opět vedoucí muž seriálu Rakušan Gregor Schlierenzauer. Třiatřicetiletý Matura si čtvrté umístění na stupních vítězů v kariéře zajistil díky skoku dlouhému 194,5 m. Na Schlierenzauera, jenž dolétl o tři metry dál, ztratil 4,6 bodu a posunul se na sedmé místo v hodnocení Světového poháru.

Český skikrosař Tomáš Kraus se po téměř čtyřech letech dočkal vítězství v závodu Světového poháru. Jubilejní patnáctý triumf si osmatřicetiletý lyžař připsal v německém Grasgehrenu a posunul se na třetí místo průběžného pořadí seriálu. Bývalý mistr světa a vítěz SP Kraus usiloval o výhru marně od března 2009, kdy stanul na nejvyšším stupni v La Plagne. Před třemi týdny díky třetímu místu v Les Contamines ukončil děčínský rodák téměř dvouleté čekání na umístění na pódiu a v neděli už nenašel žádného přemožitele.

Čtyřbob Jan Vrba, Dominik Dvořák, Jan Stokláska a Michal Vacek obsadil na mistrovství světa ve Svatém Mořici dvanácté místo. Zaznamenal tím nejlepší český výsledek od roku 2008, kdy dosáhla v Altenbergu stejného umístění posádka vedená Ivem Danilevičem. V roce 2005 byl Danilevič se čtyřbobem jedenáctý.

Český útočník Tomáš Plekanec přispěl v NHL dvěma nahrávkami k vysoké výhře hokejistů Montrealu nad Buffalem 6:1. Canadiens tak potvrdili solidní vstup do sezony, když si připsali pátou výhru ze sedmi zápasů. Dallas s Jaromírem Jágrem vyšel naprázdno ve Phoenixu a podlehl 0:2.

Akrobatická lyžařka Nikola Sudová skončila v paralelní jízdě v boulích v Deer Valley sedmá a ve Světovém poháru se vrátila na čtvrté místo, které jí patřilo před čtvrtečním individuálním závodem. V něm byla jedenáctá.

Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč neobhájil vítězství v König Ludwig Laufu. V německém závodu, který loni vyhrál už pošesté, v neděli skončil na jedenáctém místě.

Český hokejový brankář Alexander Salák z Färjestadu se drží v čele statistik švédské ligy. Šestadvacetiletý reprezentační gólman má nejvyšší úspěšnost zákroků 94,07 procenta a se šesti čistými konty se dělí o prvenství s Bernhardem Starkbaumem z MODO Hockey, Gustafem Wesslauem z HV 71 a Fredrikem Norrenou z Växjö. S průměrem 1,59 obdržené branky na zápas je Salák druhý za Joacimem Erikssonem ze Skelleftey (1,58).

Čeští cyklokrosaři na mistrovství světa v Louisville v elitní kategorii na medaile nedosáhli. Radomír Šimůnek dojel sedmý, Martin Bína byl desátý. Zvítězil Belgičan Sven Nijs, který triumfoval podruhé v kariéře. V závěru předčil krajana Klaase Vantournouta, pro bronz si dojel Lars van der Haar z Nizozemska.

Atletka Lucie Škrobáková vyhrála na halovém mítinku v Karlsruhe závod na 60 metrů překážek a časem 8,03 sekundy se zařadila na třetí místo letošních evropských tabulek. V rozběhu byla Škrobáková až třetí a postoupila díky výkonu 8,16.

Čeští florbalisté v neděli prohráli v druhém přípravném utkání v Yverdonu se Švýcarskem 4:6. Domácí oplatili svěřencům trenéra Radima Cepka sobotní porážku 5:8. Češi sice vedli 2:0 a 3:2, ale na druhý skalp držitelů bronzu z prosincového mistrovství světa v Bernu a Curychu nedosáhli.

Česká tenistka Andrea Hlaváčková na turnaji v Paříži titul ve čtyřhře nezískala. Spolu s Američankou Liezel Huberovou ve finále prohrály s prvním nasazenou dvojicí Sara Erraniová, Roberta Vinciová z Itálie dvakrát 1:6. Hlaváčková, pro kterou byl start ve francouzské metropoli generálkou na první kolo Fed Cupu s Austrálií (9. a 10. února v Ostravě), ve finále usilovala o první triumf v sezoně a celkově třináctý na okruhu WTA. Huberové se po boku české tenistky nepovedlo obhájit loňský titul.