Skokan na lyžích Jan Matura ovládl v Sapporu i druhý závod Světového poháru. Po sobotním premiérovém vítězství mezi elitou kraloval také nedělnímu závodu, který vyhrál o 1,3 bodu před Slovincem Robertem Kranjecem. V celkovém pořadí už je Matura třináctý. Matura v Japonsku na oblíbeném můstku na kopci Okurajama opět předvedl vyrovnané skoky. Po prvním kole a pokusu dlouhém 132,5 metru stejně jako v sobotu vedl, ve druhém skoku půl metru přidal a první místo uhájil. Za Kranjecem skončil třetí Andreas Wank z Německa.

Český tenista Tomáš Berdych si potřetí za sebou zahraje čtvrtfinále grandslamového Australian Open. Pátý nasazený hráč v Melbourne porazil ve čtvrtém kole Jihoafričana Kevina Andersona 6:3, 6:2 a 7:6. O premiérové semifinále na Australian Open bude hrát Berdych s obhájcem titulu a světovou jedničkou Novakem Djokovičem. Srbský tenista udolal v obrovské bitvě Švýcara Stanislase Wawrinku 1:6, 7:5, 6:4, 6:7, 12:10. Djokovič, s nímž Berdych vypadl ve čtvrtfinále předloni, ukončil vyčerpávající duel po pěti hodinách a dvou minutách. "Jsem tady potřetí ve čtvrtfinále a doufám, že bude platit do třetice všeho dobrého, že to vyjde," řekl Berdych v rozhovoru na kurtu. Věří, že dokáže přejít i přes Djokoviče.

Český cyklokrosař Martin Bína vyhrál na zasněžené trati v nizozemském Hoogerheide závěrečný závod Světového poháru. Juniorský mistr světa z roku 2001, jenž dva roky nezávodil kvůli zdravotním problémům, si v elitním seriálu připsal premiérový triumf v kariéře. Šestý skončil Radomír Šimůnek. "Je to pro mě mimořádně cenná výhra. Přišlo to na konci sezony, je to jedinečný úspěch," radoval se Bína, jenž se pohyboval celý závod v čelní skupině. Na náročné technické trati za místy mimořádně hustého sněžení porazil o sedm sekund domácího Larse van der Haara. Nečekaným vítězstvím korunoval Bína svůj comeback k závodění po dvou letech vyplněných problémy s koleny, kvůli nimž dokonce zvažoval konec kariéry.

Martin Kolomý s kamionem tatra obsadil v Rallye Dakar páté místo a stejně jako vloni se stal nejúspěšnějším českým účastníkem slavné soutěže. Hned za ním skončil Aleš Loprais, který na pátý pokus po přesunu rallye z Afriky na jihoamerický kontinent závod dokončil a o medaili a nejspíš i celkové prvenství jej připravila jen smůla s porouchanou baterií v páté etapě, která jej stála bezmála dvouhodinovou ztrátu. V cílovém městě Santiagu jej od vítěze dělila jen hodina a čtvrt. Celkovou klasifikaci opanovali ruští piloti v Kamazech. Zvítězil Eduard Nikolajev, který už triumfoval v roce 2010 jako člen posádky legendárního Vladimira Čagina, před Ajratem Mardějevem a Andrejem Karginovem. Pabiška po loňském startu v kamionu tentokrát na yamaze s celkovým osmihodinovým mankem obsadil 39. místo

Štafeta běžců na lyžích ve složení Jiří Magál, Lukáš Bauer, Aleš Razým a Martin Jakš obsadila třetí místo v závodu Světového poháru v La Clusaz. V posledním štafetovém závodu před mistrovstvím světa ztratili Češi necelou sekundu na vítězné Norsko a druhé Švédsko. České kvarteto se dostalo na stupně vítězů ve štafetě po téměř třech letech od zisku bronzu na olympijských hrách ve Vancouveru. Z tehdejší sestavy nahradil finišmana Martina Koukala na třetím úseku Razým.

Rychlobruslařka na krátké dráze Kateřina Novotná skončila na mistrovství Evropy ve víceboji v Malmö desátá. Ani na kilometrové trati se jí nepodařilo postoupit do finále a závěrečný závod na 3000 metrů pro nejlepší osmičku se už odehrál bez ní.

Rychlobruslařka Karolína Erbanová obsadila na Světovém poháru v Calgary desáté místo na 1000 metrů v novém českém rekordu 1:15,10. V průběžném pořadí hodnocení disciplíny klesla dvacetiletá Češka na druhé místo za dnešní vítězku Heather Richardsonovou z USA.

Český útočník Jaromír Jágr zazářil v úvodním utkání zkráceného ročníku NHL. Čtyřicetiletý hráč ozdobil svůj premiérový start v dresu Dallasu dvěma góly, navíc přidal dvě asistence a měl hlavní zásluhu na výhře týmu 4:3 nad Phoenixem. Jágr, který nastoupil na pravém křídle druhé formace, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. České hvězdě zdatně konkuroval na straně hostí Radim Vrbata.

Hokejisté Lva Praha prohráli v Kontinentální lize na ledě Barysu Astana 1:5 a po čtvrté porážce z posledních pěti zápasů ztratili další důležité body v bojích o play off v Západní konferenci. Lev sice vedl po trefě Tomáše Surového v oslabení, ale domácí v 35. minutě během 20 vteřin otočili stav a v závěrečném dějství přidali ještě tři branky.

Štafeta českých biatlonistů obsadila na Světovém poháru v Anterselvě v posledním závodu před únorovým mistrovstvím světa v Novém Městě na Moravě šestou pozici. Ženy bez Gabriely Soukalové byly dostiženy na posledním úseku, když jim patřilo patnácté místo.

Automobilový jezdec Martin Prokop se v Monte Carlu doslova protrápil úvodním závodem mistrovství světa v rallye. Přestože ale od první rychlostní zkoušky na nejrychlejší výrazně ztrácel, nakonec obsadil solidní sedmé místo a získal šest bodů do průběžného pořadí seriálu. "Je to pro nás po celé náročné soutěži neuvěřitelný výsledek, který byl ještě v sobotu ráno absolutně nereálný. Předchozí etapy pro nás byly občas frustrující, ale vydrželi jsme a to je právě krása rallye sportu," uvedl Prokop v oficiální tiskové zprávě svého Jipocar rallye týmu.