Zprávy | Z archivu rubriky


Čeští hokejisté utrpěli ve čtvrtfinále mistrovství světa hráčů do 20 let debakl s týmem USA a po porážce 0:7 budou opět chybět v bojích o medaile, ve kterých se představili naposledy v roce 2005. Český tým doplatil v Ufě na nedisciplinovanost, pět branek inkasoval v oslabení. Klíčová byla z pohledu svěřenců trenéra Miroslava Přerosta druhá třetina, kterou prohráli 0:5. Čechy tak čeká stejně jako před rokem zápas o konečné páté místo, ve kterém v pátek nastoupí proti Rusku nebo Švýcarsku.

Fotbalová Slavia Praha jedná o možném příchodu Slováka Filipa Šeba ze Slovanu Bratislava. Je jedním ze tří až čtyř vytypovaných útočných posil.

Slovan Liberec bude zkoušet další dva slovenské fotbalisty. Na čtvrteční start zimní přípravy dorazí levý obránce Michal Janec ze Žiliny a záložník Michal Obročník, který působil ve Zlatých Moravcích. Oba se tak připojí ke svým krajanům Juraji Tomáškovi ze Sence a Kamilu Karašovi z MFK Košice.

Disciplinární komise FAČR se k šetření korupční aféry hýbající nejvyšší soutěží vrátí v příštím týdnu. Její předseda Jiří Golda ČTK řekl, že přesný termín ještě není stanoven. S kolegy se ale chce sejít v nejbližším možném termínu, aby je seznámil s dalšími informacemi, které získal v závěru roku 2012. Jisté je podle něho to, že kauza zatím uzavřena nebude.

Soupeřkou Kláry Zakopalové ve čtvrtfinále tenisového turnaje v čínském Šen-čenu bude druhá nasazená Francouzka Marion Bartoliová. Jedenáctou hráčku světa dokázala rodačka z Prahy a 28. tenistka žebříčku WTA už dvakrát porazit. Loni s ní ale Zakopalová jediný vzájemný zápas prohrála dokonce s "kanárem" v druhém setu a celkovou bilanci má 2:3. Zakopalová si postup v Číně vybojovala už v úterý po výhře nad Ukrajinkou Jelinou Svitolinovou.