Dvojnásobný mistr světa Zdeněk Štybar obsadil při svém jediném startu v tomto ročníku Světového poháru v cyklokrosu v Zolderu třetí místo. Vyhrál Belgičan Sven Nijs před krajanem Nielsem Albertem a dostal se před úřadujícího světového šampiona i do čela průběžného pořadí.Štybar hodlá absolvovat jen několik cyklokrosových závodů, než zahájí přípravu na další silničářskou sezonu. V sobotu při premiéře v belgickém Essenu, kde žije, sice projel cílem jako první, jenže ve spurtu způsobil pád domácího Jana Denuwelaereho a byl přeřazen na čtvrtou pozici. Od pátku do úterý čekají Štybara v zahraničí další čtyři závody. Zkrácenou cyklokrosovou sezonu pak zakončí 12. ledna ve Stříbře na mistrovství republiky, které pořádá jeho otec.

Čeští hokejisté vstoupili do mistrovství světa hráčů do 20 let v Ufě jednoznačnou porážkou se Švédskem 1:4. Seveřané, kteří v Rusku obhajují zlato, položili základ k tříbodovému zisku hned na začátku zápasu - 2:0 vedli už ve čtvrté minutě. Čestný úspěch českého výběru přišel až v posledních vteřinách.

Při svém druhém startu Kateřina Nash ve Světovém poháru v cyklokrosu na medailové umístění nedosáhla, v belgickém Zolderu dojela čtvrtá. Od bronzové domácí jezdkyně Sanne Cantové českou reprezentantku dělilo 20 sekund. Vyhrála pětinásobná světová šampionka Nizozemka Marianne Vosová, která porazila o 70 sekund druhou Katherine Comptonovou z USA.

Hokejisté Kladna přivítají ve čtvrteční předehrávce 34. kola extraligy Třinec. Domácí trenéři budou moci po delší době nasadit do hry útočníka Jiřího Tlustého, jednu ze svých hvězd, které posílily kádr Rytířů při výluce v zámořské NHL. Tlustý se zotavil ze zranění ruky, kvůli němuž přes měsíc nehrál, a v souboji dvou ze tří celků s nejlepší ofenzivou v soutěži by podle informací klubového webu neměl chybět. Ze sestavy Středočechů však naopak vypadli kapitán Patera, Melka a rovněž Dragoun, jehož trápí potíže s třísly. Nadále mimo hru zůstává Valský.