Zprávy | Z archivu rubriky


Channel One Cup. Výběr v čele s kapitánem Tomášem Plekancem dokázal skórovat pouze v prvním duelu proti Finům, kteří se jako jediní obešli bez posil z NHL, následně dvakrát vysoko prohrál s vítězi turnaje Rusy i se Švédy. Složení mužstva s několika hvězdnými jmény přitom podobnému propadáku nenasvědčovalo a sám Tomáš Plekanec uznal, že český tým odehrál turnaj katastroficky.Český tým po přesunu do Moskvy v šesti odehraných třetinách nedokázal skórovat.

Krasobruslař Tomáš Verner se podeváté v kariéře stal mistrem České republiky. Evropský šampion z roku 2008 zajel v polském Cieszynu nejlepší závod v sezoně; za krátký program a volnou jízdu získal 229,55 bodu, což je jen o tři body méně než jeho čtyři roky staré maximum.

Někdejší hvězda českého, ale i evropského plavání Květoslav Svoboda se o víkendu rozloučil s aktivní kariérou. Na mistrovství České republiky v krátkém bazénu v Plzni obsadil rodák ze Znojma páté místo v závodu na 200 metrů volný způsob, v němž sbíral evropské i světové medaile.

Motocyklový jezdec Lukáš Pešek by se nečekaně mohl objevit v příštím roce v mistrovství světa královské třídy MotoGP. Sedmadvacetiletý vítěz dvou Velkých cen jedná s italským týmem IodaRacing, jehož zástupci jej oslovili.

Nejlepší český badmintonista Petr Koukal odstartoval v Brně sérii studentských besed o prevenci nádorových onemocnění. Její účastníci nejprve zhlédli film Cesta snu, který popisuje Koukalův boj s rakovinou, po němž se vrátil ke sportu a probojoval se na olympijské hry v Londýně.