Zprávy | Z archivu rubriky


České házenkářky úspěšně zvládly vstup do evropského šampionátu, kde startují po osmi letech. V úvodním utkání základní skupiny A porazily v Srbsku zásluhou povedené první půle Ukrajinu 25:22 a přiblížily se k postupu do další fáze, kam projdou první tři celky. Ve čtvrtek večer čeká tým kouče Jana Bašného souboj s olympijskými vítězkami Norkami.

Hokejový útočník Ladislav Kohn bude až do konce sezony působit v Českých Budějovicích. Sedmatřicetiletý hráč přišel do klubu v říjnu a dohodl se s ním na spolupráci do konce roku, nyní smlouvu prodloužil až do dubna. Vedení jihočeského celku o tom informovalo na svých oficiálních internetových stránkách.

Hokejisty Chomutova povede ve středu v Pardubicích i ve třetím utkání Pirátů po odvolání Jiřího Doležala z pozice hlavního kouče Mikuláš Antonik, kterému opět vypomůže Stanislav Mikšovic. Nelze vyloučit, že přidají společně i další dva zápasy, které zbývají do reprezentační přestávky.

Basketbalisté Nymburka získali novou posilu. Z Cibony Záhřeb přichází americký rozehrávač Demond Tweety Carter, který má nahradit krajana Adriana Abramse. Ten odjel zpět do států za nemocným otcem.

Čeští florbalisté zvítězili ve druhém utkání na mistrovství světa v Curychu nad Spojenými státy americkými 13:4 a zajistili si podle předpokladů účast ve čtvrtfinále. V úterý budou hrát od 19:30 v závěrečném utkání v základní skupině C o první místo s Lotyšskem, které je po výhře nad Japonskem 11:1 také bez ztráty bodu.

Ačkoli českému basketbalistovi Janu Veselému nevyšel vstup do druhé sezony NBA podobně jako celému jeho klubu Washingtonu Wizards, majitel klubu Ted Leonsis nehodlá nad ostravským rodákem zlomit hůl. Věří, že pětka loňského draftu stále může naplnit potenciál, kvůli kterému si ho vybral. Hlavní problém ve Veselého strádání vidí v absenci zraněného rozehrávače Johna Walla.

Basketbalistky USK Praha se pokusí v Evropské lize na palubovce Mondeville o třetí venkovní výhru v řadě, která by výrazně vylepšila jejich postavení ve skupině C. Jiný francouzský celek Bourges pro změnu zavítá do Brna, které touží po druhé výhře do tabulky skupiny A. USK má za sebou dva ze série čtyř venkovních zápasů a zatím si české mistryně vedly velmi dobře. Vyhrály jak v Záhřebu (79:71), tak před týdnem také náročný duel v Polkowicích (67:65).