Fotbalisté Teplic stráví zimní přestávku mimo sestupové příčky. Potřebné tři body jim zajistila v 16. ligovém kole výhra nad Brnem 2:0. Zápas zlomily dva úniky domácího Mahmutoviče - poprvé nahrál Chovancovi, podruhé se trefil sám. Brno přezimuje ve středu tabulky.

Nebývale úspěšná česká výprava si z mistrovství Evropy v plavání v krátkém bazénu odveze celkem sedm medailí, nejvíce od šampionátu v roce 2000 ve Valencii. O další tři cenné kovy se v neděli ve francouzském Chartres postaraly ženy - prsařka Petra Chocová má stříbro na stometrové trati, znakařka Simona Baumrtová bronz na dvoustovce a obě společně přidaly stříbro v polohové štafetě, kde je doplnily Lucie Svěcená a Aneta Pechancová. Simona Baumrtová si tak z ME přiveze čtyři medaile, Petra Chocová tři.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila na Světovém poháru v Kolomně druhá v závodu na 3000 metrů. O 15 setin sekundy prohrála s Němkou Claudií Pechsteinovou a v Rusku zopakovala své umístění z úvodního závodu sezony před týdnem v Heerenveenu. Druhá je i v průběžném pořadí SP na dlouhých tratích. Třetí skončila Nizozemka Marije Jolingová. Pětadvacetiletá dvojnásobná olympijská vítězka Martina Sáblíková v sobotu v Kolomně obsadila čtvrtou pozici v závodu na 1500 metrů. V průběžném pořadí této disciplíny je po dvou závodech SP třetí.

Čeští biatlonisté zahájili sezonu Světového poháru třetím místem v závodu smíšených štafet ve švédském Östersundu. Před kvarteto Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec se dostalo pouze vítězné Rusko a druhé Norsko.

Čeští běžci na lyžích skončili v úvodní štafetě Světového poháru ve švédském Gällivare až na 13. místě. Kontakt se špicí startovního pole ztratil na druhém úseku Lukáš Bauer po škobrtnutí v jedné z prudkých zatáček. Triumf slavili mistři světa Norové před domácím kvartetem a Ruskem. Jiří Magál rozběhl závod na 4x7,5 km solidně a předával Lukáši Bauerovi jako desátý se ztrátou 14,4 sekundy. Při složitých podmínkách kolem nuly i české jedničce jely slušně lyže, jenže v zatáčce se mu zařízla lyže a Lukáš Bauer ztratil cenné vteřiny i kontakt se soupeři. Aleši Razýmovi proto předával už se ztrátou více než půl minuty na vedoucí Nory, které bezpečně k prvnímu společnému vítězství v sezoně přivedl finišman Petter Northug. Aleš Razým na třetím úseku ztratil další půlminutu a Ondřej Horyna udržel 13. pozici až do cíle. Na norské vítěze Češi ztratili minutu a 24 sekund.

Sdruženář Miroslav Dvořák skončil ve druhém závodu Světového poháru v Lillehammeru dvanáctý a navázal na osmé místo ze soboty. Podruhé triumfoval v domácím prostředí Nor Magnus Moan a žlutý trikot drží s plným ziskem 200 bodů. Po skokanské části byl Miroslav Dvořák čtyřiadvacátý těsně před Pavlem Churavým a oba museli čtyřikrát na trestný okruh. Pavel Churavý startovní pole čítající 32 lyžařů uzavíral. Tomáš Slavík se nekvalifikoval do závodu, Aleš Vodseďálek nepostoupil do běžecké části.

České házenkářky se po dvou prohrách ve skupině rozloučily s přípravným turnajem o Turčinův pohár v Kyjevě vítězstvím. V zápase o konečné páté místo porazily v souboji účastnic prosincového evropského šampionátu Makedonii jasně 32:22. Češky na rozdíl od nevydařených zápasů s Ruskem a Nizozemskem tentokrát lépe střílely a už v poločase vedly devítigólovým rozdílem 21:12. Po změně stran svůj náskok ještě o gól navýšily. Pro Češky byl turnaj v Kyjevě jedním z posledních testů před startem evropského šampionátu. Po návratu z Ukrajiny sehrají svěřenkyně trenéra Jana Bašného ještě dvě přípravná utkání s dalšími účastnicemi Eura Islanďankami ve Zlíně a v Luhačovicích. Do mistrovství v Srbsku pak vstoupí v úterý 4. prosince zápasem s Ukrajinou.

Miloš Říha byl po vítězství 4:3 nad Čechovem nečekaně odvolán z funkce trenéra hokejistů Petrohradu. Jeho svěřenci přitom vyhráli šest ze sedmi listopadových zápasů a nyní se dostali do vedení v tabulce celé KHL. Podle listu Sport Express se vedení SKA usneslo na Říhově odvolání bezprostředně po zápase, v němž Petrohrad i díky gólu útočníka Petra Průchy dokázal obrátit skóre ze stavu 0:2 po dvou třetinách. Jeden ze šéfů klubu Alexandr Medveděv a generální manažer Alexej Kasatonov poté vydali prohlášení, v němž vyjádřili svou nespokojenost s prací trenérského štábu. Dočasným koučem byl jmenován Michail Kravec. Třiapadesátiletý Miloš Říha převzal Petrohrad před minulou sezonou po krajanovi Václavu Sýkorovi.