Zprávy | Z archivu rubriky


Fotbalisté Viktorie Plzeň odcestovali do portugalské Coimbry s cílem zajistit si postup do jarní části Evropské ligy. Potřebují k tomu proti místní Académice uhrát alespoň remízu. Nepochybují o tom, že mají dostatečnou kvalitu na to, aby rozhodli už nyní a poslední duel ve skupině už si v prosinci mohli v klidu užít. Po čtyřech kolech má Plzeň na kontě devět bodů, když ztratila jen při porážce s Atlétikem Madrid. Postup Viktorii zajistí jakákoli výhra či remíza. Pokud by Plzeň v Portugalsku prohrála, musela by pak v posledním kole alespoň remizovat doma s Atlétikem Madrid nebo doufat, že Coimbra nevyhraje nad Hapoelem Tel Aviv.

Druhou šanci zajistit si postup do jarních vyřazovacích bojů v Evropské lize budou mít ve čtvrtek fotbalisté pražské Sparty. Úspěšnou misi touží zkompletovat v domácím souboji s francouzským velkoklubem z Lyonu; získají-li alespoň bod, mohou už kolo před koncem základní skupiny po dvou letech slavit "přečkání" pohárové zimy. Sparta si s Lyonem, který si už postup zajistil v minulém kole, teoreticky může dovolit i prohrát v případě, že druhý zápas skupiny mezi izraelskou Šmonou a Bilbaem skončí remízou. UEFA však toto utkání odložila na neurčito kvůli napjaté situaci na Blízkém východě. Pražané si tak chtějí postup uhrát sami, bez ohledu na další výsledky.

Třiatřicetiletý český fotbalista David Jarolím z osobních důvodů ukončil angažmá v Evianu, aktuálně osmnáctém celku francouzské ligy. Do tohoto klubu přišel na konci srpna po působení v Hamburku, vydržel v něm ale jen necelé tři měsíce. Informoval o tom web Evianu.

Město Ostrava bojuje o spolupořadatelství hokejového mistrovství světa v roce 2015. Ostravští radní už schválili memorandum o vzájemné spolupráci mezi městem, Moravskoslezským krajem a Českým svazem ledního hokeje. V něm se město spolu s krajem zavazuje k finanční podpoře v celkové výši 60 milionů korun, sdělil náměstek primátora Martin Štěpánek (ODS).