Zprávy | Z archivu rubriky


Tenistka Petra Kvitová klesla po Turnaji mistryň, na němž neobhájila loňské vítězství, ve světovém žebříčku z šestého místa na osmé. Tomáš Berdych je stále šestý. Petra Kvitová na závěrečném turnaji WTA Tour v Istanbulu absolvovala pouze jeden zápas, který s Polkou Agnieszkou Radwaňskou prohrála. Poté odstoupila kvůli zánětu průdušek a nenavázala na svou vítěznou cestu z minulé sezony. V žebříčku ji tak přeskočily další účastnice Turnaje mistryň Sara Erraniová z Itálie a Číňanka Li Na. Světovou jedničkou zůstala Běloruska Viktoria Azarenková.

Tenista Tomáš Berdych se v druhém kole turnaje série Masters v Paříži utká s Italem Andreasem Seppim. Český hráč měl v hale Bercy coby pátý nasazený v úvodním kole volno. S aktuálně nejlepším italským tenistou se Tomáš Berdych letos utkal už dvakrát a ještě s ním neztratil set. V Paříži startuje také Radek Štěpánek, jehož v prvním kole čeká domácí Michael Llodra.

Hokejový útočník Patrik Eliáš v nejbližší době počet českých hráčů ze zámořské NHL v extralize nerozšíří. Dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru momentálně počítá s tím, že se v Česku do zápasového rytmu zapojí až po Novém roce a jen v případě, že bude celý ročník kanadsko-americké soutěže zrušen.

Utkání osmifinále fotbalového poháru České pošty mezi druholigovým Třincem a prvoligovou Mladou Boleslaví bylo odloženo. Původně se mělo hrát v úterý, ale kvůli nezpůsobilému termínu bylo rozhodnuto, že se zápas odehraje v náhradním termínu 6. listopadu od 14:00.

Nejpozději do konce listopadu se rozhodne, zda budou Česká republika a Slovensko společně pořádat v roce 2015 hokejové mistrovství světa. Mezinárodní hokejová federace (IIHF) šampionát přidělila Česku, momentálně ale existuje varianta, že by se na jeho pořádání podílela i slovenská strana. Spolupráci obou zemí dnes podpořili i premiéři Petr Nečas a Robert Fico.

Kvůli chladnému počasí zrušené nedělní dostihy v Praze-Velké Chuchli nebudou mít náhradu. Rovinová sezona v Česku tak skončila a žokejem šampionem se stal stejně jako loni Jaromír Šafář.

Slavná česká brankářka Lenka Černá posílila házenkářky Michalovců. Šestačtyřicetiletá bývalá reprezentantka se s úřadujícími slovenskými mistryněmi domluvila do konce ročníku s opcí.