Česká tenistka Petra Kvitová se kvůli zánětu průdušek odhlásila z Turnaje mistryň. Obhájkyni titulu, která v úterý v Istanbulu prohrála úvodní zápas s Polkou Agnieszkou Radwańskou 3:6 a 2:6, nahradí v Bílé skupině Australanka Samantha Stosurová.

Tenistky Petru Kvitovou, Lucii Šafářovou, Andreu Hlaváčkovou a Lucii Hradeckou nominoval kapitán českého týmu Petr Pála na finále Fed Cupu proti Srbkám. Očekávaný výběr bude 3. a 4. listopadu ve vyprodané pražské O2 areně obhajovat loňský triumf z Moskvy. V nominaci Srbska pro finále Fed Cupu s českými tenistkami podle očekávání nechybí bývalé světové jedničky Jelena Jankovičová a Ana Ivanovičová.

Finále Davisova poháru mezi českými tenisty a obhájci trofeje ze Španělska uvidí vyprodaná O2 arena. Téměř 14 tisíc lístků na zápas, který se v Praze uskuteční 16. až 18. listopadu, se prodalo za jedenáct a čtvrt hodiny. Do prodeje šlo 70 procent lístků z celkové kapacity haly, která je 13.800 míst. Zbývajících třicet procent se rozdělí mezi mezinárodní federaci ITF, fanoušky Španělska, kterých by mělo přijet přes tisíc, oba týmy, partnery a sponzory. Do 1. patra proto byla k prodeji uvolněna třetina ze 4000 lístků.

Volejbalistky Prostějova prohrály v úvodním utkání Ligy mistryň na domácí palubovce s Rabitou Baku 0:3 hladce za 78 minut. České mistryně odehrály s favorizovanými soupeřkami nejvyrovnanější partii ve druhém setu, v němž ale nezvládly koncovku. Naopak v závěru svěřenkyně trenéra Miroslava Čady odpadly a uhrály pouhých 13 bodů.

Basketbalistky USK Praha vstoupily do nové sezony Evropské ligy porážkou 56:62 s předposledním šampionem soutěže Salamankou. Se španělskými vicemistryněmi prohrály i sedmý vzájemný zápas.

Novou posilou basketbalistů Opavy se stal americký rozehrávač Calvin Cage. Osmadvacetiletý hráč do Slezska přišel z týmu venezuelského šampiona Marinos a v klubu se dohodl zatím na dvouměsíční smlouvě. Cageův příchod má vyřešit potíže Opavy s obsazením rozehrávky, kde trenérovi Petru Czudkovi scházejí zranění Jakub Šiřina a Radim Klečka. Calvin Cage prošel několika exotickými destinacemi, působil třeba na Filipínách, v Iráku, Libanonu nebo Kolumbii.