Hokejisté Kladna zvítězili v dohrávce 8. kola extraligy nad Třincem 3:1 a po šesté výhře za sebou se tým Rytířů s pěti posilami v NHL v čele s majitelem Jaromírem Jágrem posunul do čela tabulky o skóre před Kometu Brno. O branky se postarali Jan Hlaváč, Michal Dragoun a Jiří Kuchler, posily ze zámoří se poprvé v sezoně bodově odmlčely.

Dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková skončila třetí v hlasování o nejlepší evropskou atletku uplynulé sezony. Nejvíce bodů v anketě Evropské atletické asociace (EAA) získala britská vícebojařka Jessica Ennisová, druhá v hlasování funkcionářů, novinářů i veřejnosti skončila ruská výškařka Anna Čičerovová.

Tenistka Petra Kvitová si podruhé za sebou zahraje Turnaj mistryň. Světová pětka dnes získala jistotu startu na vrcholu sezony, který se uskuteční v Istanbulu 23. až 28. října, a bude tak moci obhajovat loňský titul.

Český tenista Tomáš Berdych postoupil v Tokiu do čtvrtfinále. Ve druhém kole turnajová dvojka porazila Kolumbijce Alejandra Fallu 6:3 a 7:5. O semifinále si zahraje s vítězem zápasu mezi domácím Keiem Nišikorim a Španělem Tommym Robredem.

Slalomářka Šárka Záhrobská, která v červenci podstoupila operaci nezhoubného nádoru, počítá se startem do sezony na Světovém poháru ve finském Levi 10. listopadu. Na úvod nebude mít někdejší mistryně světa nejvyšší cíle, ale postupně by se chtěla ve slalomu vrátit do elitní patnáctky, která má nejvýhodnější postavení na startu.

Útočníci Tomáš Rachůnek a Lukáš Vantuch posílí extraligovou Spartu. Do pražského klubu přicházejí na měsíční hostování ze Lva Praha respektive z Liberce. Rachůnek se přitom do Sparty vrací, neboť v ní působil v předešlé sezoně.

Florbalistky Herbadentu SJM Praha 11 prohrály v prvním utkání na Poháru mistrů v Umee se švédským celkem IKSU 6:9. O postup do semifinále tak budou Pražanky bojovat v pátek s lotyšským celkem RSU. Ten ve středu v úvodním duelu prohrál s IKSU 1:11.