Hokejisté pražského Lva porazili v utkání Kontinentální ligy Omsk 3:1 a vyhoupli se do čela celé soutěže. Před dosud nejvyšší návštěvou na KHL v Praze 9033 diváků zařídil pátou výhru svěřenců Josefa Jandače za sebou kapitán Jiří Novotný gólem z 48. minuty, obě zbývající branky dal Jakub Klepiš. V sestavě Pražanů již naskočily do hry ofenzivní posily z NHL Jiří Hudler z Calgary a Jakub Voráček z Philadelphie.

Ve znamení návratu Jaromíra Jágra do domácího prostředí kladenského zimního stadionu a startu některých dalších hvězd ze zámořské NHL se dnes ponese 3. kolo hokejové extraligy. Jágr a spol. mohou po středeční porážce se Slavií v zaplněné O2 areně složit reparát proti Vítkovicím. České Budějovice čeká duel s Libercem.

Hokejisty Kladna posílí při výluce v NHL také Tomáš Kaberle z Montrealu. Mistr světa z Vídně z roku 2005 a loňský vítěz Stanleyova poháru s Bostonem pravděpodobě poprvé nastoupí ve středečním utkání v pražské O2 areně proti Pardubicím. Rytíři tak budou mít po předchozím angažování Marka Židlického z New Jersey a útoku s majitelem klubu Jaromírem Jágrem z Dallasu, Tomášem Plekancem z Montrealu a Jiřím Tlustým z Caroliny kompletní pětku posil ze zámoří.

Fotbalisté Plzně vstoupili do základní skupiny Evropské ligy domácím vítězstvím 3:1 nad Académikou Coimbra. Vítěz Portugalského poháru sice vedl po gólu Wilsona Eduarda z brejku, ovšem Plzeň v druhé půli potvrdila převahu a skóre otočila. Pomohl jí k tomu i kuriózní gól kapitána Pavla Horvátha hlavou po chybě brankáře. Vítězství zařídil Michal Ďuriš, v závěru tři body zpečetil František Rajtoral.

Fotbalisté Sparty v základní skupině Evropské ligy prohráli 1:2 s Lyonem. Úřadující český vicemistr hodinu odolával tlaku domácího týmu, pak ale během tří minut dvakrát inkasoval. Skóre otevřel Gomis, pojistku přidal López. Za hosty snížil střídající Krejčí. Druhý zápas skupiny sehrají Letenští 4. října doma s finalistou minulého ročníku Bilbaem.

Cyklista Martin Bláha z Dukly Praha vyhrál mezinárodní bodovací závod na 50 km o Přilbu Moravy. Druhý na brněnském velodromu skončil obhájce prvenství a čtyřnásobný vítěz tohoto závodu Milan Kadlec. Převahu cyklistů pražské Dukly završil třetím místem Marek Mixa.

Česká tenistka Klára Zakopalová skončila na turnaji v Soulu ve čtvrtfinále. Sedmá nasazená hráčka nestačila na bývalou světovou jedničku Carolinou Wozniackou a s Dánkou prohrála po setech 2:6 a 3:6. Zakopalová turnaj v Soulu předloni vyhrála, loni došla do semifinále a letos vypadla ještě o kolo dříve. S Wozniackou prohrála i třetí vzájemný zápas v kariéře.