Ministerstvo zdravotnictví hledá cesty, jak zmírnit plošný zákaz prodeje tvrdého alkoholu vyhlášený v pátek večer. Možností je například definování bezpečného alkoholu. V diskusním pořadu televize Prima Family to řekl ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09). Podle ministra existují tři možnosti, jak by se zákaz mohl uvolnit. "Díky počtu postižených se mohou zpřesňovat statistiky a dají pravděpodobnou možnost, že začneme to opatření omezovat z plošného na lokální nebo některé druhy alkoholu," uvedl Heger. Potřeba by podle něho bylo definovat mimo jiné to, jak přesně vypadají falešné kolky a etikety nebo, jak lidé poznají, že byly kolky použity opakovaně. Další možností, kdy by mohl být zákaz uvolněn, je samozřejmě to, že se přestanou objevovat další otrávení lidé nebo se policii podaří objevit zdroj a následně zmapuje a vyčistí distribuční síť. eloplošný zákaz prodeje alkoholu nad 20 procent ale bude podle ministra určitě několik dní trvat.

Opoziční poslanec Jeroným Tejc (ČSSD) v pořadu řekl, že by byl pro větší regulaci prodeje tvrdého alkoholu v Česku. Navrhuje mimo jiné omezení maximálního balení, v němž mohou být lihoviny prodávány. Zatímco nyní si lidé mohou koupit i šestilitrový barel, Tejc si myslí, že maximální balení by mělo být jeden nebo dva litry. Možností je podle něj také to, že by všichni prodejci lihovin včetně restaurací museli mít licenci. Pro regulaci formou licencí ale není vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM), podle ní by se spíše měla sjednotit kontrola, na níž se dnes podílí více orgánů, především obchodní a potravinářská inspekce a také celní správa. Podle ministra Hegera je také otázkou, zda nezvýšit daně na alkohol, který je podle něj v Česku ve srovnání s jinými evropskými zeměmi stále poměrně levný. Podle ministra by současná tragédie mohla urychlit změny v legislativě, které by dostupnost alkoholu v Česku omezily.

Čeští tenisté si znovu po třech letech zahrají finále Davisova poháru. Do boje o slavnou salátovou mísu proti Španělsku je posunul Tomáš Berdych. Šestý hráč světa v úvodní nedělní dvouhře v Buenos Aires porazil Carlose Berlocqa 6:3, 6:3 a 6:4 a výběr kapitána Jaroslava Navrátila vede nad Argentinou 3:1. "Dokázali jsme to! To byl náš cíl, s kterým jsme sem přijeli a vypadalo skoro nemožné tady vyhrát. V tomto kotli jsme dokázali skoro nemožné. Je to neuvěřitelné," řekl Berdych na kurtu. "Přijeli jsme sem s vírou ve výhru a jsem nadšený, protože jsme to zvládli perfektně. Jsem šťastný a těším se na finále doma, to je zásadní věc," uvedl kapitán Jaroslav Navrátil. Češi vyzvou obhájce titulu Španěly doma od 16. do 18. listopadu a zkusí jim oplatit porážku z finále v roce 2009. Před třemi lety neuhráli na antuce v Barceloně ani bod, tentokrát se bude hrát nejspíše v Praze a na rychlém povrchu.

Hokejisté Kladna po oznámení výluky v NHL potvrdili, že za ně budou hrát hvězdný majitel klubu Jaromír Jágr z Dallasu a další útočník Tomáš Plekanec z Montrealu. V dresu Rytířů se objeví už ve středu v předehrávce 10. kola extraligy, kdy bude Kladno hostit v pražské O2 aréně Slavii, která jinak moderní halu využívá. Kladno pracuje na angažování dalších hvězd z NHL. Podle tiskové zprávy by mohla za Rytíře nastoupit až pětice posil ze zámoří. Klub ale musí vyřešit problémy především se zajištěním nákladných pojistek hráčů. Jágr se naposledy představil v extralize při výluce v NHL v sezoně 2004/05, když nastoupil 5. listopadu v domácím utkání Kladna s Libercem a pak zamířil do ruského Omsku. Krátce předtím na jeho duel na ledě Slavie v tehdejší Sazka Aréně zavítalo 15.785 příznivců, což byl tehdy rekord české nejvyšší soutěže.

Český jezdec Josef Franc získal bronzovou medaili v seriálu mistrovství světa na dlouhé ploché dráze a dosáhl životního úspěchu. Před závěrečném šestým finálovým závodem v německé Vechtě byl Franc dokonce na průběžné druhé pozici, z níž ho nakonec odsunul domácí Martin Smolinski. Mistrem světa se stal potřetí za sebou Fin Joonas Kylmäkorpi.

Jana Pechanová získala na mistrovství Evropy v dálkovém plavání v Itálii druhou bronzovou medaili. Po třetím místě ze středečního závodu na deset kilometrů byla třetí i na poloviční trati, na níž se plavalo s intervalovým startem. V Piombinu zvítězila domácí vytrvalkyně Rachele Bruniová, mistryně Evropy z pátečního závodu družstev, která zdolala pětikilometrový úsek za 1:00:56,9. S téměř minutovým odstupem byla druhá Řekyně Kalliopi Arauzuová, Pechanová na ni ztratila čtyři sekundy.

Čeští volejbalisté vyhráli v kvalifikaci o mistrovství Evropy všech šest zápasů. Na závěr zdolali v ostravské hale Chorvatsko 3:0 po setech 25:15, 25:21, 25:19. V bojích v kvalifikační skupině ztratil domácí výběr pouze jeden jediný set. Svěřenci nizozemského kouče Stewarta Bernarda měli jistotu postupu na šampionát v roce 2013 již od soboty, před domácím publikem hráli přesto v nesilnější sestavě a Chorvaty, kteří postoupili do baráže, jasně zdolali. Závěrečný turnaj mistrovství Evropy se v příštím roce uskuteční v Dánsku a Polsku.

České volejbalistky zakončily kvalifikaci mistrovství Evropy v Budaörsu hladkým vítězstvím 3:0 nad Lotyšskem, v tabulce skupiny F obsadily druhé místo a v květnu je čeká baráž s Rumunskem. To skončilo druhé ve skupině D, o přímý postup ho připravila prohra s Chorvatskem.

Dvě medaile získali čeští reprezentanti na mistrovství světa ve sportovním lezení v Paříži. Životního úspěchu dosáhl Libor Hroza, jenž skončil druhý v lezení na rychlost. V lezení na obtížnost obhájil Adam Ondra bronz z loňského roku. V 19 letech má v této disciplíně už třetí medaili z MS, v roce 2009 se stal vicemistrem světa. Loni si navíc připsal i druhé místo v boulderingu. Pětadvacetiletý Hroza vylepšil loňské páté místo. V semifinále si poradil s Rusem Dmitrijem Timofejevem a nestačil až ve finále na čínského světového rekordmana Čung Čchi-sina, jenž navázal na své tituly z let 2007 a 2009. Ondra se musel sklonit před Rakušanem Jakobem Schubertem a Kanaďanem Seanem McCollem.

Česká osmiveslice získala na mistrovství Evropy bronzové medaile. V posledním závodu na šampionátu v italském Varese dnes posádka ve složení Kornel Altman, David Jirka, Jakub Podrazil, Michal Horváth, Jan Pilc, Milan Doleček, Petr Melichar, Matyáš Klang a kormidelník Martin Šuma dojela na třetím místě za Poláky a Italy. Před rokem vybojovala česká osma stříbro, od kterého ji tentokrát dělilo 66 setin sekundy. Na vítěznou polskou loď ztratili čeští reprezentanti rovné dvě sekundy.