Zprávy | Z archivu rubriky


Jiří Ježek získal v Londýně zlato v silniční časovce a s jedenácti medailemi je nejúspěšnějším cyklistou v historii paralympijských her. Jeho kolega Jiří Bouška přidal ve stejné třídě C4 v bronz. Česká výprava tak má díky Ježkovi první nejcennější medaili, celkem jich paralympijská reprezentace v Londýně vlastní devět. Sedmadvacetiletý Ježek v časovce na 24 kilometrů na silnici v Brands Hatch obhájil zlato z Pekingu a svojí bilanci z paralympiád si vylepšil na 6-4-1. Cyklista s podkolenní amputací vyhrál v čase 32:59,92 minuty.

Cítí životní formu, proto se Barbora Špotáková rozhodla, že si po deseti letech opět vyzkouší sedmiboj. Česká juniorská rekordmanka v této disciplíně nastoupí o příštím víkendu do závodu při prestižním vícebojařském mítinku ve francouzském Talence. Před tím ale dvojnásobnou olympijskou vítězku v hodu oštěpem ještě čeká páteční finále Diamantové ligy v Bruselu, kde musí závodit, aby převzala cenu za celkové vítězství. To si zajistila už v předstihu.

Bývalý vynikající amatérský i profesionální boxer Američan Sugar Ray Leonard přijede příští týden do Prahy. Olympijský vítěz z Montrealu 1976, světový šampion v pěti váhových kategoriích a pěti různých organizací a člen Mezinárodní boxerské síně slávy bude v úterý a ve středu v české metropoli propagovat galavečer profesionálního boxu, který se v pražském hotelu Hilton uskuteční v neděli 23. září.

Plochodrážní mistrovství světa družstev se v příštím roce uskuteční v Praze. Promotér šampionátu se na tom domluvil s představiteli Auto klubu Markéta. V metropoli se vedle hlavního finále, do kterého mají automaticky zajištěný postup i čeští reprezentanti, uskuteční i závod takzvané Poslední šance. Termíny závodu byly stanoveny na čtvrtek 18. července a sobotu 20. července.