První medaili pro Českou republiku na paralympijských hrách v Londýně vybojoval Radim Běleš, jenž obsadil druhé místo v hodu kuželkou. Mezi nejlepších pět se v této disciplíně pro sedící sportovce dostali hned tři čeští reprezentanti. Devětatřicetiletý Radim Běleš získal díky hodu 26,67 metru z páté série 1004 bodů a o jediný bod předstihl Alžířana Lahuariho Bahláze. Nestačil pouze na Srba Željka Dimitrijeviče, s nímž prohrál o šest bodů. Čtyřnásobný paralympionik Radi Běleš, jenž je upoután na vozíku od nehody na motocyklu v 15 letech, tak vybojoval už svou třetí medaili.

Fotbalisté Plzně narazí v základní skupině B Evropské ligy na obhájce titulu Atlético Madrid ze Španělska, izraelský Hapoel Tel Aviv a portugalskou Coimbru. Spartu čekají ve skupině I úřadující finalista španělské Bilbao, francouzský Lyon a izraelský mistr Hapoel Kirjat Šmona. Rozhodl o tom páteční los v Monaku. První zápasy ve skupinách jsou na programu 20. září, poslední šesté duely pak 6. prosince. Do vyřazovacích bojů postoupí vždy dva nejlepší týmy.

Český fotbalista Tomáš Ujfaluši si na tréninku přetrhl zkřížený vaz v levém koleni a bude chybět Galatasarayi Istanbul až šest měsíců. ČTK to řekl hráčův agent Dalibor Lacina. Bývalý kapitán české reprezentace tak přijde o podzimní část Ligy mistrů, v níž Galatasaray narazí na Manchester United, Kluž a Bragu.

Oštěpař Vítězslav Veselý poprvé v kariéře vyhrál Diamantovou ligu. Prvenství v seriálu udržel i přes čtvrté místo v Curychu za hod dlouhý 80,54 metru. Napodobil tak dvojnásobnou olympijskou vítězku Barboru Špotákovou, svou tréninkovou kolegyni ze skupiny Jana Železného, které stačí k celkovému triumfu už pouhá formální účast na závodu v Bruselu v příštím týdnu. Tyčkař Jan Kudlička skončil na děleném třetím místě za úspěšný pokus na výšce 555 centimetrů.

Tenistka Andrea Hlaváčková poprvé v kariéře prošla do 3. kola grandslamu. Stříbrná olympijská medailistka ze čtyřhry ve druhém kole US Open porazila Kazašku Galinu Voskobojevovou 6:2, 6:7 a 6:3.

Tomáš Berdych postoupil na US Open do třetího kola. Šestý nasazený tenista v duelu s 80. hráčem žebříčku Estoncem Jürgenem Zoppem potvrdil roli favorita výhrou 6:1, 6:4 a 6:2.