Po dvou závodech v Americe, z nichž byl jeden vypsaný jen pro královskou kubaturu MotoGP, pokračuje o víkendu seriál mistrovství světa silničních motocyklů v Brně. Na Masarykově okruhu se uskuteční jedenáctý respektive dvanáctý díl šampionátu, do kterého zasáhnou i tři domácí jezdci. Dvojici stabilních účastníků Karel Abraham (MotoGP), Jakub Kornfeil (Moto3) doplní Miroslav Popov (Moto3), který nahradí zraněného Brita Dannyho Webba. Abraham i Kornfeil se v domácím prostředí pokusí navázat na vcelku vydařený předešlý závod v Indianapolis, kde oba obsadili shodně osmé místo. Abrahamovi se ale na Masarykově okruhu tradičně nedaří, ze sedmi startů v MS zde dojel do cíle pouze jednou. Před pěti lety skončil na 14. místě ve třídě do 250 ccm.

Fotbalistky Sparty Praha si v prvním kole Ligy mistryň zahrají s SFK 2000 Sarajevo. Los v Nyonu českým hráčkám také přiřadil případného osmifinálového soupeře, kterým bude buď Haag, nebo dvojnásobný čtvrtfinalista soutěže FK Rossijanka.

Hokejový útočník Petr Hubáček dres Komety Brno v této sezoně neobleče a bude pokračovat v barvách finského mistra Jyväskylä. Bývalý kapitán Komety, jenž odešel do Jyväskylä v prosinci, prodloužil v klubu smlouvu. Uvedly to webové stránky Komety.

Bundesligový Hamburk chce získat českého fotbalistu Petra Jiráčka. Za reprezentačního záložníka podle agentury SID nabídl 3,5 milionu eur (asi 87 milionů korun), Wolfsburg však za šestadvacetiletého hráče požaduje vyšší částku. Agent českého fotbalisty Dalibor Lacina sice popřel, že by Jiráček, který do Wolfsburgu přišel z Plzně v lednu za necelých pět milionů eur, byl na odchodu, Hamburk ale zájem potvrdil.

Vodáci kvůli tropickým vedrům a suchu nemohou vyrazit na řadu českých řek. Průtoky na nich jsou hluboko pod vodáckým minimem. Nepomohly ani srážky v uplynulých dnech. Výjimkou jsou například Lužnice nebo Otava, které je možné sjet bez větších problémů. Sdělil to Vojtěch Jančar z Českého kanoistického svazu. Není potřeba se vyhýbat ani Vltavě, na jejím horním toku se ale průtok pohybuje kolem minima. Z moravských toků jsou mělčiny na Dyji pod Znojmem a na Moravě, která je ale s opatrností splavná.