Skifař Ondřej Synek získal na olympiádě v Londýně stejně jako před čtyřmi lety v Pekingu stříbrnou medaili. Z vítězství se radoval pětinásobný světový šampion Mahé Drysdale z Nového Zélandu. Třetí skončil domácí Alan Campbell. Devětadvacetiletý Ondřej Synek stejně jako Mahé Drysdale vyhrál na kanálu Eton Dorney rozjížďku, čtvrtfinále i semifinále, až v bojích o medaile se ale utkali hlavní adepti na londýnské zlato přímo.

Sestry Jitka a Lenka Antošovy vyhrály B-finále dvojskifu na olympijské regatě v Eton Dorney a celkově na hrách v Londýně obsadily sedmé místo. Svěřenkyně trenéra Josefa Lukše si tak ve svém posledním vystoupení pod pěti kruhy alespoň mírně spravily chuť, neboť se jim nepodařilo splnit hlavní cíl v podobě postupu do velkého finále. Na předešlých třech světových šampionátech přitom v bojích o medaile nechyběly.

České tenistky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká mají jistou minimálně stříbrnou olympijskou medaili ze čtyřhry. Čtvrté nasazené hráčky postoupily do finále po výhře 6:1 a 7:6 nad turnajovými jedničkami Liezel Huberovou a Lisou Raymondovou z USA. O zlato se utkají s americkými sestrami Serenou a Venus Williamsovými nebo s ruskou dvojicí Maria Kirilenková, Naděžda Petrovová.

Kladivář Lukáš Melich postoupil na olympijských hrách do finále. V kvalifikaci v Londýně obsadil deváté místo výkonem 75,88 metru a v neděli bude poprvé od desátého místa na juniorském mistrovství světa v roce 1998 mít možnost bojovat o medaile na velké soutěži. Před čtyřmi lety v Pekingu jednatřicetiletý vrhač Dukly Praha kvalifikací neprošel.

Hned v prvních kolech soutěží skončila olympiáda pro koulaře Antonína Žalského a Josefa Proroka v běhu na 400 metrů překážek. Antonín Žalský obsadil v kvalifikaci 23. místo výkonem 19,62 metru. Ani Josef Prorok se nepřiblížil k osobnímu maximu a čas 50,33 mu stačil na celkové 35. místo bez šance na semifinále.

Václav Haman nepostoupil na olympijských hrách do finále střelby z libovolné malorážky vleže. Český reprezentant obsadil výkonem 588 bodů v kvalifikaci 41. místo. Šestadvacetiletý Haman byl v Londýně už 33. ze vzduchové pušky, ještě jej čeká třípolohová střelba z malorážky. Kvalifikaci vyhrál absolutním nástřelem 600 bodů Bělorus Sergej Martynov.

Martin Podhráský nedotáhl nadějně rozehranou kvalifikaci střelby z rychlopalné pistole do olympijského finále. O účast v něm přišel v rozstřelu, ve kterém usiloval o poslední postupové, šesté místo s německým soupeřem a obhájcem bronzu z Pekingu Christianem Reitzem.

Česko má mistra světa v jízdě na jednokolce. Je jím devatenáctiletý Jakub Rulf z Děčína, který byl minulý víkend v italském Brixenu ve své kategorii mužů od 19 do 29 let nejrychlejší v pětikilometrovém sjezdu v náročném terénu. Mladík, který jezdí na jednokolce už šest let, se nyní chystá na týmový závod v Německu. "K jednokolce jsem se dostal náhodou. Viděl jsem to u kamaráda a zalíbilo se mi to," řekl devatenáctiletý student geodézie na střední škole v Duchcově. Už po roce trénování zvítězil na prvních závodech na mistrovství republiky.