Kanoista Stanislav Ježek obsadil na olympijský hrách v Londýně ve vodním slalomu stejně jako před čtyřmi roky v Pekingu páté místo. Olympijským šampionem se potřetí v kariéře stal Tony Estanguet z Francie. Pětatřicetiletý Ježek se ve finále stejně jako v semifinále nevyvaroval doteku branky, tentokrát dostal jen dvě trestné sekundy za jeden "šťouch". Přesto zaostal za svým předešlým časem a prakticky již po dojezdu bylo jasné, že na vytouženou medaili nedosáhne.

Skeetař Jan Sychra obsadil na olympijských hrách v Londýně šesté místo. Při čtvrtém startu pod pěti kruhy je to jeho nejlepší výsledek. Ve svém premiérovém olympijském finále netrefil dva terče, potřeboval o jeden zásah lepší výsledek, aby postoupil do rozstřelu o bronz. Zlatou medaili získal stejně jako v Pekingu Američan Vincent Hancock.

Skifaři Ondřej Synek a Miroslava Knapková bez problémů postoupili do semifinále olympijské regaty v Eton Dorney. Oba čeští reprezentanti vyhráli své čtvrtfinálové jízdy a postoupili mezi dvanáct nejlepších. Stříbrný medailista z Pekingu Synek bude o účast ve finále bojovat ve středu, úřadující mistryně světa Knapková ve čtvrtek.

Tenistky Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou postoupily ve čtyřhře do čtvrtfinále olympijského turnaje ve Wimbledonu a dvě výhry je dělí od medaile. Do druhého kola prošel mužský pár Tomáš Berdych, Radek Štěpánek. Wimbledonské finalistky a turnajové čtyřky Hlaváčková s Hradeckou potvrdily roli favoritek proti čínské dvojici Li Na, Čang Šuaj, který porazily 6:3 a 6:1. České deblové specialistky své další soupeřky ještě neznají, program má kvůli dešti skluz. Pátí nasazení Berdych se Štěpánkem porazili italský pár Daniele Bracciali, Andreas Seppi 4:6, 7:6 a 6:4. Dohrávka zápasu prvního kola, který byl v pondělí přerušen kvůli tmě, začala za stavu 1:1 v rozhodujícím setu. Českým tenistům se podařilo hned v úvodním dnešním gamu sebrat Italům servis a odskočili do vedení 3:1. To bylo pro vývoj zápasu rozhodující, Berdych se Štěpánkem už si udrželi podání a třetí set vyhráli 6:4.

Beachvolejbalistky Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou sehrály na olympijském písku v Londýně vyrovnaný souboj s nejlepším světovým párem posledních let Kerri Walshovou s Misty Mayovou, dvojnásobným olympijským vítězkám z USA však podlehly ve dvou setech. O postup bude česká dvojice hrát ve středu.

Korejský judista Kim Če-pom po dvou triumfech na mistrovství světa získal také premiérové olympijské zlato, když v Londýně ve finále kategorie do 81 kilogramů porazil obhájce titulu Němce Oleho Bischofa. Český reprezentanta Jaromír Musil vypadl v druhém kole po prohře na ipon s Moldavanem Sergiem Tomou. Musil při své premiéře na hrách vypadl ze soutěže hned po svém prvním utkání.

Skokanský areál ve Frenštátě pod Radhoštěm ponese od září jméno Jiřího Rašky. Legendární český skokan na lyžích a olympijský vítěz z Grenoblu 1968 zemřel letos v lednu, osm měsíců po jeho smrti se 1. září uskuteční slavnost, jejíž součástí bude vedle přejmenování areálu také vznik Memoriálu Jiřího Rašky za účasti zahraničních hvězd, který se bude skákat jako letní domácí šampionát.