Zprávy | Z archivu rubriky


Lenka Marušková obsadila na olympijských hrách ve střelbě ze vzduchové pistole osmé místo. Od medaile dělily českou reprezentantku čtyři body, ve finálové střelbě byla jednu chvíli nejlépe čtvrtá a 0,6 bodu od bronzu. Vítězství z Pekingu obhájila Číňanka Kuo Wen-ťün.

Singlkanoista Stanislav Ježek bez problémů postoupil do úterního semifinále olympijských her ve vodním slalomu. V kvalifikaci, kterou ovládl dvojnásobný olympijský šampionát Slovák Michal Martikán, byl devátý. Pětatřicetiletý Ježek si postup mezi dvanáct nejlepších prakticky zajistil již v první kvalifikační jízdě, ve které obsadil čtvrté místo. Ve druhém vystoupení hned na začátku chyboval, poté riskoval a přišly další chyby. Pátý muž z olympiády v Pekingu nakonec neprojel dvě branky a předvedl i "eskymáka", za což si vysloužil aplaus diváků.

Znakařka Simona Baumrtová se v novém českém rekordu probojovala do semifinále olympijského závodu na 100 metrů. V rozplavbě na hrách v Londýně se poprvé dostala pod jednu minutu, pokořila ji o setinu a své vlastní maximum z letošního "bronzového" mistrovství Evropy v Debrecínu zlepšila o 58 setin vteřiny. Mezi šestnáct semifinalistek postoupila z desátého místa.

Gymnastka Kristýna Pálešová po nezdaru na kladině přišla o šanci kvalifikovat se na olympijských hrách do finále víceboje. V první skupině obsadila mezi čtrnácti vícebojařkami osmé místo. Do finále postoupí 24 nejlepších a cvičit budou ještě čtyři skupiny.

Beachvolejbalistky Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou zahájily hry vítězstvím. Souboj s rakouskými sestrami Doris a Stefanií Schwaigerovými otočily a vyhrály 2:1 na sety. Lenka Háječková s Hanou Klapalovou naopak podlehly německému páru Katrin Holtwicková, Ilka Semmlerová. Obě české dvojice čekají ještě dva zápasy, ze skupin postoupí do play off určitě nejlepší dva týmy.

Do třetího kola postoupila stolní tenistka Iveta Vacenovská, když v prvním vystoupení v Londýně 4:1 na sety Thajku Nanthanu Komwongovou. Soutěž už naopak skončila pro druhou českou zástupkyni ve dvouhře Danu Hadačovou, která v prvním kole podlehla 2:4 na sety Australance Miao Miao.

Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník a Jiří Vetešník si z oprav zajistila postup do semifinále olympijské regaty v Eton Dorney. Česká čtveřice obsadila ve čtyřčlenné jízdě třetí místo, poslední postupové do úterní bojů.

Plážoví volejbalisté Přemysl Kubala a Petr Beneš prohráli na olympijských hrách úvodní zápas ve skupině se Španěly Pablem Herrerou a Adrianem Gavirou po velkém boji 23:25 a 16:21. Čeští "veteráni", nejstarší dvojice v turnaji, neproměnili v prvním setu tři setboly.

Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem v brance zakončili přípravné turné v USA porážkou s AC Milán 0:1. Český gólman inkasoval po rychlém protiútoku v 68. minutě. Vystihl sice střelu italského útočníka Al Shaarawyho, jenže míč se odrazil k volnému Emanuelsonovi a ten se nemýlil.