Zprávy | Z archivu rubriky


Tenistky Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková na titul ze čtyřhry ve Wimbledonu nedosáhly. Český pár, naděje pro olympijské hry, prohrál ve finále se sestrami Venus a Serenou Williamsovými 5:7 a 4:6. Serena Williamsová vyhrála na londýnské trávě potřetí dvouhru i čtyřhru najednou, což dokázala i v letech 2002 a 2009. Letos před deblem porazila ve finále singlu Polku Agnieszku Radwaňskou. Spolu se starší sestrou Venus ovládly Wimbledon popáté (2000, 2002, 2008, 2009 a 2012) a stejný počet titulů má každá z nich i ve dvouhře. Loňské grandslamové vítězky French Open Hlaváčková s Hradeckou hrály pod zataženou střechou a umělým osvětlením výborně. Dobře podávaly, doplňovaly se na síti a bavily se, ale úspěch slavila síla servisu a returnů Američanek.

Rychlobruslařská šampionka Martina Sáblíková odstoupila z cyklistického etapového závodu Tour de Feminin. V dopolední časovce v Polsku obsadila 15. místo, ale po odpolední bouřce nad Rumburkem nechtěla v další etapě riskovat zranění, které by mohlo ohrozit program její rychlobruslařské přípravy. Časovku na 18 km v Bogatynii vyhrála Ruska Larisa Pankovová, Sáblíková za ní zaostala o minutu a deset vteřin. Odpoledne se jela čtvrtá etapa na českém území, silnice ale zalil přívalový déšť, po němž na asfaltu zůstaly nejen kaluže vody, ale i bláto, písek a kamení. Zkrácenou etapu vyhrála Němka Madeleine Sandigová, před nedělním závěrem celkově vede Pankovová. Nejlepší českou cyklistkou v průběžném pořadí je na sedmém místě mistryně republiky Pavlína Šulcová, která Sáblíkovou v časovce předčila o osm sekund.

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil obsadil ve třídě Moto3 desátou pozici ve Velké ceně Německa a vyrovnal své nejlepší umístění v sezoně. Druhý český účastník mistrovství světa Karel Abraham v MotoGP kvůli zraněné ruce nestartoval.

Čeští moderní pětibojaři Natálie Dianová a David Svoboda získali na mistrovství Evropy v Sofii bronz v soutěži smíšených štafet. Přidali tak další medailový úspěch k sobotnímu třetímu místu družstva mužů. Zvítězili běloruští manželé Anastasija a Mihail Prokopenkovi před Laurou Asadauskaiteovou a Justinasem Kinderisem z Litvy.

Bronzovou medaili ve sprintu na 500 metrů ve velkém finále mužů získala na závěr mistrovství světa v závodech dračích lodí posádka Nymburka. Titul mistrů světa vybojovala čínská loď Shunde DBC a stříbrné medaile patří posádce Toronta, která porazila Nymburk ve finiši o pouhých pět setin sekundy. Čeští zástupci na světovém šampionátu proměnili sedm startů v pět medailí.