Tenistky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká si i na třetím grandslamu v sezoně zahrají semifinále. Pár, který bude Českou republiku reprezentovat na olympijských hrách, porazil ve čtvrtfinále Wimbledonu 6:3, 6:4 turnajové dvojky Saru Erraniovou a Robertu Vinciovou z Itálie.

Všichni čtyři čeští moderní pětibojaři Michal Sedlecký, Michal Michalík i jednadvacetiletí mladíci David Kindl a Jan Kuf postoupili z kvalifikací do finále mistrovství Evropy v Sofii. Ani jeden z nich neměl s postupem problémy a v kombinované disciplíně tříkilometrového běhu a střelby z laserové pistole hlídali postupové příčky a šetřili síly na sobotní boj o medaile. V pátek se na ME uskuteční finále žen i s Barborou Kodedovou. Čeští reprezentanti Natálie Dianová, Ondřej Polívka a David Svoboda, kteří budou startovat na olympijských hrách v Londýně, se v Sofii představí pouze ve štafetových závodech.

Lyžařka Šárka Záhrobská leží v nemocnici s vážnými zdravotními problémy. Sedmadvacetiletá mistryně světa ve slalomu z roku 2007 má neurologické potíže, podle webu blesk.cz objevili lékaři v jejím mozku zatím nespecifikované těleso. Server uvedl, že Záhrobskou v pátek odvezla rychlá záchranná služba a v nemocnici byla sjezdařka uvedena do umělého spánku. Nyní už je ale opět při vědomí a komunikuje s okolím.

Letošní finále Světové série (WSOP) v pokeru v americkém Las Vegas vyhrál vůbec poprvé v historii turnaje český zástupce Tomáš Junek. Kromě velmi ceněného zlatého náramku pro vítěze si odnáší přes 661.000 dolarů (13,6 milionu korun). Do finále postoupil Junek společně s dalším hráčem českého původu Tomášem Trampotou, kterého organizátoři evidují jako Američana, a to z první a druhé pozice. Loni v listopadu ve finále Světové série v Las Vegas skončil na druhém místě Čech Martin Staszko, který získal zhruba 98 milionů korun, což je zdaleka nejvyšší česká výhra v této hře.