Zprávy | Z archivu rubriky


Čeští fotbalisté naposledy trénovali ve Vratislavi. Ve středu se přesouvají do Varšavy. Tam si vyzkoušejí trávník na stadionu, kde je čeká čtvrteční čtvrtfinále mistrovství Evropy proti Portugalsku. Až během odpoledne se k týmu připojil kapitán Tomáš Rosický. Vrátil se z Prahy, kde se snažil dát do pořádku svou bolavou achilovku. Jednatřicetiletý záložník ve středu s mužstvem odjede do Varšavy. O jeho startu se rozhodne právě ve středu na oficiálním předzápasovém tréninku. Podle posledních informací je ale spíše nepravděpodobné, že by Tomáš Rosický zápas mohl stihnout.

Wimbledonské vítězce Petře Kvitové nevyšel návrat na trávu. Čtvrtá tenistka světového žebříčku na turnaji v Eastbourne prohrála hned v prvním kole s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou po setech 5:7 a 4:6. Turnaj byl pro Petru Kvitovou generálkou na Wimbledon.

Český hokejový brankář Alexander Salák končí v Chicagu, přestože měl s Blackhawks ještě na další rok platnou smlouvu. Klub informoval o jeho odchodu krátce poté, co si pětadvacetiletého gólmana nevybral žádný zájemce z listiny volných hráčů, kam byl Alexander Salák zařazen v pátek.

Český šerm sice bude na olympiádě v Londýně chybět, ale už za čtyři roky může patřit k medailovým adeptům. Nadějí je fleretista Alexander Choupenitch, kterému jen o píď utekla olympijská kvalifikace, ale zklamání zahnal prací a pílí a na probíhajícím mistrovství Evropy v Itálii útočil na medaili.

Fotbalisté Příbrami odstartovali v pondělí přípravu na sezonu hned s několika novými hráči. Středočeský klub posílili útočník Zoran Danoski z druholigového Mostu, stoper Tomáš Hájovský z Plzně či pravý bek Zdeněk Šmejkal z Baníku Ostrava, který je ale stále v rekonvalescenci po zranění. Na zkoušce je v týmu také skotský stoper Craig McKeown z Dundee FC.