Zprávy | Z archivu rubriky


Fotbalovou reprezentaci dál obchází nejistota, zda v klíčovém sobotním zápase o postup do čtvrtfinále mistrovství Evropy s Polskem bude moci využít služeb kapitána Tomáše Rosického. Hráči vědí, jak citelná by jeho absence byla. Ale v pohotovosti jsou už i možní nástupci v sestavě. Byť prý budou do poslední chvíle věří, že stěžejní hráč národního týmu ustojí problémy s Achillovou šlachou, kterou si poranil při úterní výhře s Řeckem.

Svou poslední přípravu v aktivní kariéře zahájil liberecký fotbalista Jan Nezmar. Čtyřiatřicetiletý hráč, kterého kouč Jaroslav Šilhavý v uplynulém ročníku přeškolil z postu útočníka na stopera, se postupně chystá z trávníků přesunout do vedení severočeského klubu a tak si prý teď bude tréninky o to víc užívat. Sní o tom, že s mistrovským Slovanem vybojuje historický postup z předkol Ligy mistrů do základní skupiny.

Dukla Praha zahájila letní přípravu na prvoligovou sezonu i se třemi novými fotbalisty. S pražským celkem trénují záložník Tomáš Borek ze sestupujících Bohemians 1905, obránce Michal Hell z B-týmu Slavie a další bek Martin Hoffmann z juniorky Plzně. Do přípravy týmu z Julisky se naopak nezapojili stoper Ondřej Švejdík a záložník Marek Hanousek, kterým skončilo hostování ze Sparty Praha, respektive z Plzně.

Hokejisté Mladé Boleslavi, kteří budou v nadcházející sezoně usilovat o okamžitý návrat do extraligy, získali do týmu gólmana Vlastimila Lakosila. Ten by měl vytvořit brankářskou dvojici s Michalem Valentem. Lakosil se vrátí na české stadiony po více než šesti sezonách. V minulosti rodák z Uherského Hradiště oblékal několik let dres Třince. Následně působil na Slovensku a krátce také v Německu. Po extraligovém Martinu a Nitře byla jeho poslední zastávkou Skalica.

Pamětní deska připomínající osobnost tenisty a hokejisty Jaroslava Drobného byla odhalena na pražské Štvanici. V nejstarším českém tenisovém klubu kdysi vítěz Wimbledonu a Roland Garros trénoval. Drobného podobizna s nápisem, na kterém mimo jiné stojí, že na Štvanici žil a trénoval v letech 1925 až 1949, visí vedle vchodu na dvorec číslo jedna, který možná v budoucnosti rovněž ponese jeho jméno. Úspěchy sbíral Drobný za I. ČLTK v tenisu a zároveň i v hokeji. V reprezentačním dresu Československa se podílel na prvním titulu mistra světa v roce 1947.