Zprávy | Z archivu rubriky


Tenistka Petra Kvitová postoupila poprvé v kariéře do semifinále Roland Garros. Čtvrtá nasazená hráčka po pomalejším úvodu potvrdila roli favoritky a porazila Jaroslavu Švedovovou z Kazachstánu, až 142. hráčku světa, po setech 3:6, 6:2 a 6:4. Soupeřkou wimbledonské vítězky v boji o finále bude druhá nasazená Maria Šarapovová z Ruska.

České tenistky se v prvním kole příštího ročníku Fed Cupu utkají doma s Austrálií, zápas se uskuteční 9. a 10. února. Rozhodl o tom los v muzeu Francouzské tenisové federace v areálu Roland Garros v Paříži, kterého se účastnil i český kapitán Petr Pála.

První zápas českých fotbalistů na mistrovství Evropy proti Rusku bude v pátek řídit anglický rozhodčí Howard Webb. Oznámila to UEFA. Čtyřicetiletý Webb se do historie zapsal třeba tím, že během jednoho roku jako první rozhodčí pískal finále Ligy mistrů i mistrovství světa.

Svalové zranění reprezentačního útočníka Milana Baroše není vážné, potvrdilo to vyšetření ve vratislavské nemocnici. Třicetiletý fotbalista, který vynechal dopolední trénink národního týmu, tak má podle lékařů reálnou šanci, že stihne páteční první zápas na mistrovství Evropy proti Rusku.

Nováčkem první fotbalové ligy je spolu s Jihlavou také Brno, které se do nejvyšší soutěže vrací po roční přestávce. Zbrojovka sice skončila ve druhé lize až čtvrtá, ovšem vítězné Ústí nad Labem neuspělo s odvoláním proti neudělení prvoligové licence. Navíc třetí Sokolov se o postup neucházel. Rozhodl o tom licenční tribunál FAČR, což následně potvrdilo i ligové shromáždění.

Nejdelší a nejobtížnější cyklistický ultramaraton světa Race Across America bude mít letos i české zastoupení. Napříč Amerikou se vydá čtyřiatřicetiletý Svatopluk Božák z Rožnova pod Radhoštěm, který do zámoří odcestoval ve středu. Účastníci extrémního závodu musejí zdolat trať dlouhou 4800 kilometrů s celkovým převýšením kolem 32 km ve dvanáctidenním limitu. Jede se ze západního na východní pobřeží Spojených států bez oficiálních přestávek a harmonogram jízdy je čistě v režii závodníků.