Zprávy | Z archivu rubriky


Zatímco v České republice takovou návštěvu občas přitáhne podprůměrné ligové utkání, v polské Vratislavi dorazily odhadem tři tisícovky fanoušků na první trénink národního týmu v dějišti mistrovství Evropy. Na stadionu místního klubu Slask si čeští reprezentanti užívali nebývalé pozornosti. Nechyběl mezi nimi ani kapitán Tomáš Rosický, který po problémech s lýtkem dnes poprvé před turnajem naplno trénoval. V pátek Češi vstoupí do turnaje duelem s Ruskem, 12. června je čeká Řecko a 16. června domácí Polsko.

Fotbaloví fanoušci mohou na Staroměstském náměstí v Praze zažít během června alespoň trochu atmosféry mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině. Během tří týdnů je čeká sledování zápasů na velkoplošné obrazovce a bohatý doprovodný program. Na náměstí vyroste fotbalová vesnice s pódiem a obří obrazovkou o rozměrech 7x5 metrů, na které budou k vidění všechny zápasy Eura. Fan Park začne fungovat 8. června, kdy vypukne šampionát zápasy Polsko - Řecko a Česká republika - Rusko.

Český tenista Tomáš Berdych vypadl na Roland Garros v osmifinále. Sedmý nasazený prohrál se světovou devítkou Juanem Martínem Del Potrem z Argentiny 6:7, 6:1, 3:6 a 5:7. Zápas na pařížské antuce začal v neděli večer, ale kvůli šeru byl po třech setech přerušen a dohrával se dnes.

České volejbalistky pod vedením nového trenéra Itala Carla Parisiho vyhrály úvodní turnaj skupiny C Evropské ligy. V závěrečném duelu dvou neporažených celků zdolaly až v tiebreaku po tuhém boji Nizozemsko 3:2. V utkání o třetí místo Řecko zdolalo Izrael 3:1. Druhý turnaj Evropské ligy je na programu od pátku do neděle v Nizozemsku.

Plážové volejbalistky Lenka Háječková a Hana Klapalová skončily na mistrovství Evropy stejně jako loni na čtvrtém místě. V utkání o bronz turnajové jedničky podlehly Španělkám Lilianě a Else Baquerizové 0:2.

Squashista Jan Koukal letos podruhé vyhrál turnaj na okruhu PSA. Po dubnovém triumfu v Istanbulu se radoval v brazilském Douradosu. Nejlepší český hráč porazil v nedělním finále Cerdil Open s dotací 10.000 dolarů domácího Rafaela Alarcona 3:1.