Zprávy | Z archivu rubriky


Čeští tenisté mají na dosah postup do finále Světového poháru. Na antuce v Düsseldorfu korunovali ve čtyřhře výhru nad Američany 3:0 a ve čtvrtek a v pátek budou hrát proti Argentině o výhru v Červené skupině. V Modré skupině si to o finále rozdají domácí Němci a Srbové.

Post sportovního manažera ve fotbalovém Baníku Ostrava od června obsadí Radek Slončík. Osmatřicetiletý bývalý ostravský záložník se na Bazaly přesune ze sousední Karviné, kde funguje jako manažer místního druholigového MFK. Slončík, jenž s Baníkem vybojoval poslední mistrovský titul v roce 2004, zaujme místo sportovního manažera, které klub zavádí od nadcházející sezony. Sportovní záležitosti měl doposud na starosti generální manažer Verner Lička, jehož post byl však v průběhu jara zrušen a v klubu podle všeho definitivně skončí i sám Lička.

Fotbalisty pražské Slavie povede od nové sezony bývalý trenér české reprezentace Petr Rada, který opouští Teplice. Vedení severočeského klubu jeho odchod potvrdilo, na oplátku prý dostane nespecifikovanou finanční kompenzaci. Třiapadesátiletý kouč na slávistické lavičce vystřídá Martina Poustku. V pražském celku podepsal dvouletou smlouvu.

Už v plném složení trénují české basketbalistky v Harrachově na kvalifikaci o olympijské hry. Po úvodním soustředění v Lázních Bělohrad se k týmu připojila i kapitánka Hana Horáková, která se vrací do týmu po téměř dvou letech. Reprezentace zůstane v Harrachově do pátku. Po volném víkendu se tým přesune do Trutnova, kde už budou na programu první přípravná utkání s Portorikem.

Slovenský útočník Luboš Bartečko je dalším hráčem na tvořící se soupisce HC Lev Praha. Pětatřicetiletý mistr světa z roku 2002 hrál v minulé sezoně za popradského Lva, nyní podepsal smlouvu s jeho nástupcem v KHL a nováčkem soutěže. Klub, v jehož kádru už jsou další slovenští hokejisté Juraj Mikúš s Marcelem Hossou a doplní jej i Tomáš Surový.