Zprávy | Z archivu rubriky


Po dvou dnech volna čeká české hokejisty ve čtvrtek na mistrovství světa ve Stockholmu souboj s Lotyšskem. Do branky se postaví stejně jako ve vítězných duelech s Dánskem a Norskem Jakub Kovář, který dostane opět přednost před původně plánovanou jedničkou Jakubem Štěpánkem. Do sestavy se nově zařadí útočník Petr Koukal, který rozšíří soupisku českého týmu. Zařadí se na levé křídlo do útoku s Petrem Nedvědem a Alešem Hemským. Nahradí Michala Vondrku, který bude připravený jako třináctý útočník. Jinak budou hrát útoky stejně, jako dohrávaly pondělní utkání s Nory

Snaha tenistky Petry Kvitové o obhajobu loňského titulu na turnaji v Madridu nečekaně skončila už ve druhém kole. Čtvrtou hráčku světa porazila na modré antuce 6:4, 6:3 její fedcupová spoluhráčka Lucie Hradecká, jež do hlavní soutěže postoupila z kvalifikace.

Český tenista Radek Štěpánek vypadl na turnaji v Madridu v druhém kole. S pátým nasazeným Davidem Ferrerem ze Španělska prohrál 6:7 a 2:6. Další český zástupce v Madridu Tomáš Berdych se dozvěděl soupeře pro třetí kolo. Sedmý hráč světa si zahraje s Francouzem Gaelem Monfilsem, kterého už letos porazil ve finále turnaje v Montpellieru.

Tenista Lukáš Rosol vydřel postup do čtvrtfinále pražského challengeru. Obhájce titulu na Štvanici porazil ve druhém kole Belgičana Davida Goffina 6:3, 3:6 a 6:3. Před rozhodujícím třetím setem usedl do hlediště prezident Klaus, zároveň prezident pořádajícího štvanického klubu I. ČLTK Praha.

Bývalý kapitán fotbalové reprezentace Pavel Nedvěd poběží v neděli Pražský maratón. Držitel Zlatého míče za rok 2003, který dosud v hlavním městě absolvoval dva půlmaratóny, oznámí svou chystanou premiéru na maratónské trati v pátek na tiskové konferenci.

Moderní pětibojaři Jan Kuf a debutantka Lenka Bilková obsadili čtvrté místo v závodu smíšených štafet na mistrovství světa v Římě. Titul obhájila dvojice z Ukrajiny.