Zprávy | Z archivu rubriky


Čeští hokejisté zdolali při vstupu do mistrovství světa ve Stockholmu Dánsko 2:0, když se o branky postarali Aleš Hemský a Petr Tenkrát. Velký podíl na tříbodovém zisku ve svém premiérovém vystoupení na světovém šampionátu měl gólman Jakub Kovář, který si připsal čisté konto. Další duel čeká tým kouče Aloise Hadamczika v sobotu od 20:15 proti domácímu Švédsku.

České veslování má již jisté dvojnásobné zastoupení ve finálových jízdách úvodního závodu Světového poháru, který začal v Bělehradu. Menšího počtu soupeřů využil k přímému postupu do finále dvojskif sester Jitky a Lenky Antošových i dvojka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč. Výhrou vstoupili do sezony i skifaři Ondřej Synek a Miroslava Knapková, kteří díky tomu postoupili do semifinále. Mezi dvanáct nejlepších se z rozjížděk kvalifikoval i skifař lehkých vah Martin Slavík, čtyřka bez kormidelníka a párová čtyřka. Přes opravy do semifinále postoupily dvojky bez kormidelníka, dvojskif a dvojskif lehkých vah.

Program tenisového challengeru Prosperita Open 2012 v Ostravě poznamenal déšť. Pořadatelé museli všechny naplánované dvouhry odložit na sobotu. Z původního rozpisu stihli tenisté odehrát pouze jednu čtyřhru, ve které český pár Jiří Veselý, Adam Pavlásek vyřadil Chorvata Franka Skugora s Polákem Mateuszem Kowalczykem 6:3, 6:4.

Cyklista Zdeněk Štybar vstoupil do sezony na silnici desátým místem v úvodní etapě závodu Čtyři dny v Dunkerque. Dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu obhajuje na tomto tradičním podniku ve Francii třetí příčku z minulého roku. Šestadvacetiletý Štybar dojel po 169 km do cíle v Coquelles ve skupině tři sekundy za vítězem, jímž byl Němec Degenkolb.