Zprávy | Z archivu rubriky


Česká republika bude poprvé v historii hostit mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let. Výkonný výbor UEFA v Istanbulu rozhodl, že Fotbalová asociace ČR uspořádá závěrečný turnaj jednadvacítek v roce 2015. Česká kandidatura zvítězila při volbě pořadatele šampionátu nad šesti soupeři Maďarskem, Portugalskem, Rakouskem, Ruskem, Řeckem a Walesem. Už dříve odstoupil Ázerbájdžán. Češi zvítězili hned v prvním kole volby, když dostali osm z celkových čtrnácti hlasů. Druhé Rakousko získalo čtyři hlasy. "Je to určitě veliký úspěch, protože jde o největší akci, kterou my můžeme uspořádat. Na velké Euro nemáme stadiony. Je to výsledek mnohaměsíční práce a jsem rád, že se to povedlo," řekl ČTK šéf české kandidatury Petr Fousek.

Česká republika bude v příštím roce dějištěm volejbalového mistrovství světa juniorek. Po loňském evropském šampionátu mužů, který Češi spolupořádali s Rakouskem, dostal národní svaz od mezinárodní federace FIVB přiděleno pořadatelství dalšího šampionátu.

Český olympijského výbor (ČOV), Český svaz tělesné výchovy (ČSTV), Sdružení sportovních svazů ČR, Česká obec sokolská a Svaz měst a obcí ČR podepsaly v Praze Memorandum o vzájemné spolupráci a podpoře ve financování českého sportu. Všichni tak chtějí dosáhnout toho, aby nejméně třetina výnosů z loterijních společností, které letos poprvé obdrží do svých rozpočtů 6250 měst a obcí České republiky, putovala do sportu, zejména mládežnického.

Tři hráči se v uplynulém 21. kole fotbalové ligy dostali do všech devíti sestav médií, z nichž se tvoří ideální jedenáctka All Stars. Plný počet nominací si vysloužili sparťan Ladislav Krejčí, liberecký Jiří Štajner a olomoucký Michal Ordoš.

Závěrečnou přípravu nejlepšího českého amatérského boxera Zdeňka Chládka na nadcházející Grand Prix města Ústí nad Labem poznamenalo zranění při tréninku. Bronzový medailista z juniorského mistrovství světa v roce 2009 si minulý týden podvrtnul kotník, a v posledních dnech proto hlavně rehabilitoval. Jeho start na 43. ročníku populárního turnaje ale ohrožen není.