Zprávy | Z archivu rubriky


V dohrávce 21. kola první fotbalové ligy remizovala Dukla Praha s pražskou Slavií 0:0.

Nejlepší čeští tenisté Petra Kvitová a Tomáš Berdych si po turnaji v Indian Wells udrželi své pozice ve světovém žebříčku. Wimbledonská vítězka Kvitová je navzdory vyřazení ve třetím kole stále třetí, Berdychovi, jenž v Kalifornii došel o kolo dál, patří sedmá příčka.

Čeští hokejisté sehrají zápasy Euro Hockey Challenge s Německem v pátek 13. dubna a o den později v Českých Budějovicích. Původně byly duely naplánovány do Liberce s tím, že se dějiště podle vývoje play off extraligy může změnit. Liberečtí Bílí Tygři přešli právě přes České Budějovice do semifinále a v případě postupu do finále by zrovna v těchto termínech mohli hrát domácí zápasy.

Čeští biatlonisté mají za sebou výbornou sezonu a rádi by stejné výsledky zopakovali v té budoucí, v které bude v Novém Městě na Moravě mistrovství světa. Z letošního šampionátu v Ruhpoldingu přivezl Jaroslav Soukup bronz, Michal Šlesingr skončil ve Světovém poháru desátý a v Poháru národů se český tým po letech probojoval na vysoko hodnocené šesté místo světa.

Čeští baseballisté budou hrát v kvalifikaci World Baseball Classic ve skupině s Německem, Velkou Británií a Kanadou. Do hlavní soutěže v roce 2013 postoupí z Řezna, kde se bude hrát letos od 20. do 24. září, pouze vítěz. Kvalifikace je novinkou World Baseball Classic. Zúčastní se jí 16 celků, bude se hrát ve čtyřech skupinách. Vítězové postoupí do hlavního turnaje v roce 2013.

Nizozemec Stewart Bernard se stal novým trenérem reprezentačního družstva volejbalistů. Do funkce nedávného kouče Němců vybralo vedení svazu z druhého výběrového řízení. Asistentem bude trenér ostravských volejbalistů Zdeněk Šmejkal.