Zprávy | Z archivu rubriky


V odvetě semifinále fotbalového Poháru České pošty prohrály Teplice se Sigmou Olomouc 0:3 po poločase 0:2. První zápas skončil 0:0 a tak do finále postupuje Sigma.

Čeští hokejisté do 18 let vstoupili do skupiny o udržení na mistrovství světa porážkou se Švýcarskem 2:4 ve Znojmě. V případě výhry už se mohli zachránit. Místo toho mají ve skupině tři body stejně jako jejich soupeř, který všechny předchozí zápasy prohrál, a Lotyšsko.

Disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky potrestala Spartu Praha pokutou 80 tisíc korun za rasistické projevy fanoušků na adresu reprezentačního obránce Thea Gebre Selassieho v utkání s Libercem. Za stejné utkání byl potrestán také Liberec pokutou 20 tisíc korun za nedostatečnou pořadatelskou službu, která dovolila fanouškům projít na stadion s pyrotechnikou.

Český cyklista Roman Kreuziger dojel ve třetí etapě závodu Kolem Trentina na pátém místě, sto vteřin za domácím vítězem Domenikem Pozzovivem. V průběžném pořadí si pohoršil z druhé pozice na čtvrté místo se ztrátou 50 vteřin na prvního Itala. Kreuziger je před závěrečnou čtvrtou etapou vteřinu za třetím místem, na které se posunul Szmyd. Na druhého Damiana Cunega z Itálie ztrácí 25 vteřin, na lídra Pozzoviva pak dvojnásobek.

Sportovní střelkyně Lenka Marušková obsadila na Světovém poháru na olympijské střelnici v Londýně ve vzduchové pistoli třetí místo. Za vítěznou Tchien Čch'-a Čchen z Tchaj-wanu zaostala o 0,9 bodu, od druhé Oleny Kostevyčové ji dělily jen dvě desetiny.

Někdejší klíčový politik Věcí veřejných Vít Bárta své spolustraníky před odchodem z VV varoval, že se strana rozpadne, pokud si neujasní své směřování. Radil jim také, že nemají šanci bez vlivných poradců strany - Jana Kubáčka a Michala Moroze. Sám se ale už s VV příliš nespojoval. Vyplývá to ze zápisu z pátečního jednání grémia VV, který zveřejnil server Euro.cz. Předseda VV Radek John na schůzce poznamenal, že koaliční strany mají dobře zmapované poslance. "Od dvou poslanců vím, že dostali nabídku, aby přeběhli," řekl. Bárta také přiznal, že manévr s vyvoláním nedávné vládní krize se VV nepovedl. ODS a TOP 09 podle něj ale nemají peníze na předčasné volby, a potřebují proto "ještě chvíli vládnout". Bártův soud a odchod ze strany nicméně nebyl stěžejním bodem uzavřeného jednání vedení VV, které předcházelo rozpadu strany. Bárta podle zápisu na několikahodinové schůzce promluvil jen krátce a k dalším tématům se nevyjadřoval. Hlavní spor, který na páteční schůzce vedení VV rozděloval příznivce vicepremiérky Karolíny Peake a další účastníky jednání, se vedl o ministerstvo dopravy - tedy klíčový ekonomický resort VV. Lídři VV řešili, zda má ministr dopravy Pavel Dobeš, který se vzepřel požadavku grémia na podání demisí ministrů VV, odejít z vlády. V pozadí sporu o Dobeše ale byla podle slov politiků VV snaha o větší kontrolu strany nad ministerstvem dopravy.