Zprávy | Z archivu rubriky


Čeští tenisté se mohou ve čtvrtfinále Davisova poháru proti Srbsku těšit na velkou diváckou podporu. Vstupenky na zápas v pražské O2 aréně, který se uskuteční od 6. do 8. dubna, jsou prakticky vyprodány. Permanentky nejsou od středy dopoledne a zbývá už jen pár lístků na jednotlivé dny. Češi by měli nastoupit s osvědčenou dvojicí Tomáš Berdych a Radek Štěpánek, ale nominaci oznámí kapitán Jaroslav Navrátil až deset dnů před losem 28. března. V týmu Srbů se očekává, že nebude chybět první hráč světa Novak Djokovič.

Tenista Tomáš Berdych dohrál na turnaji série Masters v Indian Wells stejně jako v loni v osmifinále. Sedmý nasazený hráč nestačil na dvanáctku Nicoláse Almagra a se Španělem prohrál 4:6 a 0:6. Tomáš Berdych, který porazil Nicoláse Almagra letos na Australian Open, špatně podával a zaostával ve výměnách. Zatímco Španělovy údery byly razantní i chytré, svěřenec kouče Tomáše Krupy se snažil hrát přímočaře a trefoval často aut nebo síť.

Vítězové lednového Australian Open Radek Štěpánek s Indem Leanderem Paesem vypadli z tenisového turnaje Masters v Indian Wells ve čtvrtfinále. Druhou společnou letošní porážku jim připravili tamní předloňští šampioni Španělé Rafael Nadal s Markem Lópezem 6:3 a 7:6. Český tenis tak v Indian Wells reprezentují už jen dva ženské deblové páry. O postup do finále budou hrát Iveta Benešová s Barborou Záhlavovou-Strýcovou a také Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou.

Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR udělila plzeňskému záložníkovi Václavu Pilařovi pokutu 30 tisíc korun za nafilmování penaltového faulu v utkání 19. první ligy na Spartě. Letenský obránce Tomáš Zápotočný za surový zákrok ve stejném utkání na hostujícího Daniela Koláře dostal trest na dva soutěžní zápasy.