Hokejisté pražské Sparty vyhráli základní části extraligy a získali Prezidentský pohár. Pomohla jim k tomu bodová ztráta Plzně v dohrávce 43. kola v Mladé Boleslavi. Pražané jsou třetím týmem, který trofej získal od jejího zavedení, po Plzni a Třinci.

Basketbalisté Nymburku prohráli v 5. kole osmifinálové skupiny Evropského poháru ULEB doma s VEF Riga 80:84 po prodloužení a zkomplikovali si boj o postup do čtvrtfinále. K němu potřebují v posledním zápase porazit Gravelines. Riga by také musela podlehnout Valencii. Pak Nymburku pomůže lepší bilance ze vzájemných zápasů, protože v Rize vyhrál o deset bodů.

Vícebojař Roman Šebrle bude poosmé za sebou startovat na halovém mistrovství světa. Na březnový šampionát v Istanbulu dostal sedmatřicetiletý atlet pozvánku od mezinárodní federace IAAF na základě umístění v letošních světových tabulkách. Šebrle přitom na začátku roku spekuloval o tom, že by kvůli letnímu mistrovství Evropy v Helsinkách a olympijským hrám v Londýně halovou sezonu vynechal.

Fotbalista Marek Jankulovski se rozhodl ukončit aktivní kariéru. Čtyřiatřicetiletý bronzový medailista z mistrovství Evropy v roce 2004 tak učinil kvůli obnovenému poranění předního zkříženého vazu v levém koleni, které v říjnu utrpěl při svém návratu do české ligy v dresu Baníku Ostrava.

Policie obvinila tři fanoušky kvůli výtržnostem při nedělním utkání 17. kola fotbalové ligy mezi Mladou Boleslaví a Ostravou. Zároveň si vyžádala kamerové záznamy od České televize a je možné, že počet stíhaných bude nakonec vyšší, řekl mluvčí mladoboleslavské policie David Schön. Řáděním ostravských chuligánů se bude na čtvrtečním zasedání zabývat také disciplinární komise Fotbalové asociace ČR.

Česká tenistka Petra Kvitová se kvůli nemoci odhlásila z turnaje v Dubaji. Wimbledonská vítězka měla plnit roli druhé nasazené, ale o víkendu dostala horečky a bere antibiotika.

České tenistky Iveta Benešová a Lucie Šafářová jsou na turnaji v Dubaji ve druhém kole. Šafářová na úvod porazila Chorvatku Petru Martičovou 6:3, 5:7 a 6:3, Benešové usnadnilo postup zranění Slovenky Dominiky Cibulkové.

Ital Carlo Parisi je novým trenérem českých volejbalistek, jeho asistentkou se stala bývalá reprezentantka Marcela Ritschelová. Muži jméno kouče ještě neznají, z prvního kola výběrového řízení trenér nevzešel. Na dnešní tiskové konferenci to oznámil předseda českého svazu Zdeněk Haník. Parisi střídá na lavičce ženské reprezentace Jiřího Šillera, kterému skončila na konci minulého roku smlouva.