Dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar vyhrál ve francouzském Liévin poprvé v sezoně závod Světového poháru. Třetím místem korunoval český úspěch dva týdny před světovým šampionátem Radomír Šimůnek. Druhý skončil Belgičan Kevin Pauwels, který si v předposledním sedmém dílu seriálu upevnil celkové vedení. Štybarovi pomohl k nejcennějšímu úspěchu v dosavadním průběhu sezony i Pauwelsův pád v posledním výběhu. Šimůnek se prosadil na stupně vítězů ve Světovém poháru podruhé v kariéře. V říjnu 2006 vyhrál domácí závod v Táboře.

Český skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil v neděli ve druhém závodě Světového poháru v letech v rakouském Bad Mitterndorfu šesté místo. Výrazně tak vylepšil umístění z úvodního závodu, ve kterém česká jednička obsadila až třicátou příčku. Dopoledne si na Kulmu pro vítězství doletěl Slovinec Robert Kranjec (206 m) a zopakoval triumf z roku 2010. Jednokolová soutěž byla náhradou za sobotní závod, který byl přeložen kvůli větru a hustému sněžení. Odpoledne už ve dvoukolovém závodě vyhrál díky diskvalifikaci domácího Gregora Schlierenzauera Nor Anders Bardal (197,5+183,5). Vítěz Turné čtyř můstků Schlierenzauer byl z výsledkové listiny vyřazen kvůli tomu, že rozbitý zip na kombinéze nahradil lepící páskou. Koudelkovi k šestému místu pomohl ve druhém závodě nejdelší let druhého kola, umístění v konečném pořadí si tak díky výkonu 186,5 metru vylepšil o dvanáct míst. V průběžném pořadí SP patří Koudelkovi se ziskem 373 bodů desáté místo. V čele je stále Rakušan Andreas Kofler (795).

Slalom Světového poháru ve Wengenu vyhrál díky nejrychlejšímu druhému kolu Chorvat Ivica Kostelič a upevnil si vedení v seriálu v této disciplíně. Aktuálně nejlepší český lyžař Kryštof Krýzl sice nenavázal na životní dvanácté místo z Adelbodenu, přesto získal body za solidní 24. pozici. Filip Trejbal obsadil 36. místo, Martin Vráblík byl čtyřicátý. Krýzl postoupil do druhého kola 28. časem, na vedoucího Matta měl ztrátu 1,96 sekundy. Druhá jízda se mu ale nepodařila jako v Adelbodenu a nejvíce ztratil ve třetí čtvrtině trati. Celkově měl na vítěze manko 3,34 sekundy a posunul se ve výsledcích dopředu zejména díky výpadkům soupeřů.

Stíhací závod na závěr Světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě vyhrál Rus Anton Šipulin. O druhé místo se po protestech nakonec podělili Němec Arnd Peiffer, jemuž se nesklopil zasáhnutý terč, s Francouzem Martinem Fourcadem. Českým reprezentantům se nedařilo ve střelbě, nejlepší z nich byl dvaadvacátý Ondřej Moravec. Původně byl třetí starší z bratrů Fourcadeových Simon a v cíli se oba sourozenci radovali ze společného pódia stejně jako v sobotním sprintu. Jenže o chvíli později jury výsledky pozměnila. Němci podali protest, neboť Peiffer hned při první chybné ráně trefil terč, jenže ten se nesklopil, takže trestný okruh oběhl neprávem. Až v cíli mu proto bylo z času odečteno 20 sekund a posunul se z pátého místa hned za vítězného Šipulina. Martinu Fourcadeovi následně odečetli rozhodčí 2,4 vteřiny, a proto se nakonec dělil o druhé místo s Němcem.

Stíhací závod biatlonistek na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě vyhrála Norka Tora Bergerová díky nejrychlejší závěrečné střelecké položce. S třemi trestnými koly celkem se dostala před Švédku Helenu Ekholmovou, kterou v cíli porazila o 17,9 sekundy. Veronika Vítková po 13. pozici na startu doběhla jednadvacátá s pěti trestnými koly, druhá domácí reprezentantka Gabriela Soukalová poprvé v sezoně bodovala díky 37. místu.

Český skikrosař Tomáš Kraus skončil v závodu Světového poháru ve francouzském středisku Les Contamines pátý. Vyrovnal tím svůj nejlepší výkon v sezoně, kterého dosáhl hned v úvodu v italském Innichenu. Podruhé v sezoně vyhrál Švýcar Alex Fiva, který se posunul do čela Světového poháru. Druhý skončil bývalý juniorský mistr světa Nor Didrik Bastian Juell, který se prosadil na stupně vítězů poprvé v kariéře. Bývalý dvojnásobný mistr světa a čtyřnásobný vítěz Světového poháru Kraus postoupil z osmifinále i ze čtvrtfinále jako druhý, v semifinále ale byl poslední a přišel o možnost se poprvé v sezoně probojovat na stupně vítězů.

Lyžařka Nikola Sudová skončila desátá v paralelní jízdě v boulích v kanadském středisku Mt. Gabriel a přišla o průběžné třetí místo ve Světovém poháru. Po třetím čase v kvalifikaci Sudovou vyřadila hned v osmifinále domácí Chelsea Henitiuková, která poté atakovala stupně vítězů a nakonec byla těsně pod nimi. Také třetí závod sezony vyhrála Američanka Hannah Kearneyová, stejně suverénní mezi muži je Kanaďan Mikael Kingsbury.

Sdruženář Tomáš Portyk vybojoval na zimních olympijských hrách mládeže v Innsbrucku první medaili pro českou výpravu, a hned zlatou. Závod v severské kombinaci vyhrál s náskokem 2,8 sekundy před Finem Ilkkou Herolou.